«Укрзалізниця» планує відстежувати крадіжки за допомогою дронів

Бизнес и инновации, Технологии - «Укрзалізниця» планує відстежувати крадіжки за допомогою дронів

ПАТ «Укрзалізниця» та представники вітчизняної IT-сфери розробляють спільний стартап під назвою UZ Air Guard, мета якого – інспектувати рухомий склад та інфраструктуру магістралі за допомогою армії дронів. За 68 полігонами, де стається майже 95% крадіжок, буде вестись відеоспостереження з повітря.

Бизнес и инновации, Технологии - «Укрзалізниця» планує відстежувати крадіжки за допомогою дронів

За словами автора стартапа Костянтина Доди, безпілотники також зможуть стежити за малодіяльними та законсервованими залізничними вітками. Це допоможе попередити крадіжки елементів верхньої будови колії. Нині цю роботу виконують обхідники колій, які щоденно ризикують, оскільки не мають при собі жодних засобів захисту на випадок зустрічі зі зловмисниками.

«Беспілотники (БПЛА) можна застосовувати і при діагностуванні мостів та тунелів на наявність дефектів та пошкоджень елементів конструкцій. Зрештою, їх можна використовувати в геодезичних та вишукувальних операціях», — зазначає Дода.

До команди проекту також входять працівники АТ «Укрзалізниця»: Дар’я Таран, Олег Жудін, Тетяна Панкова та Алла Вус.

Як це буде

У 2019 році команда UZ Air Guard має підготувати усю проектну документацію, необхідну для захисту проекту перед конкурсною комісією, що складається з топ-менеджменту АТ «Укрзалізниця», представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, інвестиційної ради України та 1991 Open data incubator. За результатами конкурсу, серед топ-10 проектних пропозицій, що увійшли до програми, буде визначено трьох переможців. Також будуть окреслені можливі шляхи інтеграції проектів у рамках АТ «Укрзалізниця».

Кожен полігон мають патрулювати два дрони, а третій перебуватиме в резерві на випадок виникнення форс-мажорних обставин. Для реалізації стартапу необхідно майже 9 млн грн. Оператори в режимі реального часу стежитимуть за ситуацією, вчасно реагуючи на появу зловмисників.

Кого перекваліфікують у пілоти

Для проведення моніторингу з висоти пропонується ввести нову посаду «оператор БПЛА». У фінансовому плані проекту закладені кошти на перекваліфікацію стрільців відомчої воєнізованої охорони. Фахівці після підготовки складатимуть іспит на знання практичного та теоретичного матеріалу. Рівень практичних навичок стане основою для самостійних безпечних польотів і буде надійною базою для самовдосконалення в цьому напрямку. Навчання триватиме в залежності від специфіки курсів та досягнень персоналу.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бизнес и инновации, Технологии - Илон Маск и его компания озаботились проблемами пешеходов будущего

Илон Маск и его компания озаботились проблемами пешеходов будущего

«Boring Company» Илона Маска показывает, как будет выглядеть транспорт и транспортная система в ближайшем будущем, чтобы сделать ее более удобной для пешеходов.

Бизнес и инновации, Технологии - Ученый должен быть некрасивым

Ученый должен быть некрасивым

Для своего эксперимента психологи пригласили несколько сотен добровольцев, которые должны были оценивать внешность ученого и важность его работ. Для этого ...

Бизнес и инновации, Технологии - Теперь стекло в смартфонах может само себя починить

Теперь стекло в смартфонах может само себя починить

Компания Motorola подала патентную заявку на стекло для смартфонов, которое способно самостоятельно восстанавливать форму после небольших повреждений, сообщает SlashGear. Стекло ...