Проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Міжнародний фонд «Відродження» та фестиваль соціальної реклами Molodiya Festival  днями оголосили конкурс соціальної реклами про правову спроможність громад. Кожен охочий може подати роботи у категоріях: відео та анімація, постери, фото. Переможці розділять між собою призовий фонд у розмірі 108 000 грн. У журі: провідні українські рекламісти, медійники, правозахисники.
 
«Це має бути реклама, котра б стимулювала людей користуватися правовими інструментами для вирішення своїх проблем; реклама, котра б спонукала громадян отримувати знання та навички для реалізації своїх прав. Це і є правова спроможність», – пояснюють організатори.
 
Організатори прагнуть посприяти тому, аби люди навіть з найбільш вразливих, неблагополучних соціальних груп вирішували свої питання за допомогою інструментів права.
 
«Правова спроможність пов’язана не лише зі збільшенням правової освіченості, обізнаності про права людини та шляхи їх захисту. Посилення правової спроможності передбачає наснаження вразливих верств на захист своїх прав, а також подолання бюрократичних бар’єрів, адміністративних та фінансових перешкод», – додають ініціатори конкурсу.
«Якщо ви не знаєте своїх прав, то, фактично, це означає, що ви їх не маєте. Саме через незнання люди обирають «народні методи» вирішення своїх питань: дати хабара, влаштувати самосуд  тощо. Знати права корисно ще й для того, щоб контролювати дотримання їх державою. Знаючи свої права, людина може попередити їх порушення і боротися за їх дотримання», – кажуть організатори.
 
«Ми переконані, що конкурс зацікавить багатьох креаторів. Так, тема складна. Але наш фестиваль існує 5 років, і ми бачимо чітку тенденцію у роботах останніх років: соцреклама стала не про проблеми, а про рішення. Це по-перше. По-друге, меседжі набирають масштабності. Все частіше це не «Займись зарядкою – зроби пружні ноги», а «Займись бізнесом – зроби успішною країну». І це отримує позитивний фідбек глядачів. Отже, вони до цього готові», – підсумовує Наталя Шевчук з Molodiya Festival.
 
Роботи можна надсилати до 10 жовтня 2016 р. через заявку на сайті: 

 

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Санта Клаус прилетит на дроне (ВИДЕО)

Рождественский фильм с Сантой на дроне уже набрал огромное количество просмотров на Youtube. И ...

Мясоеды обречены на вымирание?

Авторы собрали референсный геном леопарда (Panthera pardus) на основе полногеномного секвенирования ДНК, полученной из образца амурского леопарда (Panthera ...

Банки популярнее порно

Украинскую экономику нельзя описать одной цифрой и кредиты МВФ не гарантируют, что скоро мы ...

Новые масштабы, больше основательности. Uber меняет стиль(ВИДЕО)

Сооснователь и генеральный директор Uber Трэвис Каланик опубликовал в корпоративном блоге официальное обращение, где ...

Личный опыт: как мечты разрушаются за неделю

Две недели назад я устроился iOS-разработчиком в SoundCloud и переехал из Шотландии в Германию. ...

Twitter France запустил систему денежных переводов

Twitter France запустил систему денежных переводов 13 октября 2014 Companion Online Жан-Ив Форель, исполнительный директор ...