На станції київського метро запрацювала виставка, присвячена Марії Примаченко

Творчество и дизайн - На станції київського метро запрацювала виставка, присвячена Марії Примаченко

23 січня у вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Жіночий вимір: Марія Примаченко», приурочену до 110-річчя з дня народження видатної художниці.

В експозиції представлені одні з перших робіт мисткині, створені нею у 1930-х роках. Ці картини дивом вціліли у воєнні роки та були передані на зберігання до архіву-музею.

Проект познайомить шанувальників із самобутнім та яскравим світом української художниці, в якому із надзвичайною мистецькою силою поєдналися народнопісенний лад, ритм і колір, образ і декор. Окрім робіт, до виставки увійшли копії цінних архівних документів біографічного та творчого характеру.

Творчество и дизайн - На станції київського метро запрацювала виставка, присвячена Марії Примаченко

Відвідувачі можуть побачити серію портретних фотографій художниці, що була передана до фондів архіву-музею відомим кінооператором Олександром Антипенком.

У рамках проекту також будуть представлені унікальні матеріали з архіву родини художниці, надані правнучкою Марії Овксентівни – Анастасією Примаченко.

Виставка діятиме до 23 лютого.

Фото: Наш Киев

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Творчество и дизайн - ONUKA презентувала кліп, знятий на сміттєзвалищі

ONUKA презентувала кліп, знятий на сміттєзвалищі

ONUKA презентувала кліп на пісню Strum, присвячений проблемі переробки сміття в Україні. Відео було зняте на сміттєзвалищі в Підгірцях (Обухівський ...

Творчество и дизайн - Чашка вдохновения для нового поколения

Чашка вдохновения для нового поколения

 Дизайнерам из агентства BrandOpus было поручено представить в новом облике традиционный чай, сделав его более вдохновляющим и непохожим на других. ...

Творчество и дизайн - Живые нарисованные волны (ВИДЕО)

Живые нарисованные волны (ВИДЕО)

Как признается сам Ари, он полностью поглощен японской эстетикой и философией, и в своих работах вольно или невольно следует за ...