З точки зору стандартів Європейського Союзу заборона реклами фармацевтичних виробів є зайвою. Перед цим Українська Асоціація Видавців (УАВПП) звернулась із відповідним запитом до FIPP, у якому попросила розтлумачити європейські підходи до реклами ліків та ролі ЗМІ у допомозі громадянам у питаннях охорони здоров'я, лікування та профілактики хвороб.

 У своєму Листі президент FIPP звертає увагу українських посадовців на те що:

  1. Публікації на тему здоров’я є важливим джерелом інформації для широкої громадськості.
  2. Заборона реклами фармацевтичних виробів не є стандартом Європейського Союзу.
  3. Реклама лікарських засобів є важливим елементом економічної сталості журналів, які висвітлюють теми, пов’язані зі здоров’ям.

 За оцінками УАВПП, втрати від заборони легальної реклами ліків складуть до 15% всіх доходів преси. Відповідно, така заборона нанесе значної економічної шкоди вітчизняним ЗМІ, багато з яких будуть змушені припинити існування, адже доходність цього сегменту сьогодні зруйнована. Зменшення тиражів та послаблення економічної незалежності ЗМІ зроблять вітчизняний інформаційний простір ще більш уразливим для зовнішніх впливів.

 Окрім того, запровадження заборони рекламувати безрецептурні ліки у пресі матиме негативний ефект:

—    замість реклами ліків, що продаються без рецепту лікаря, яка чітко регламентується діючим законодавством (і буде заборонена), буде розміщуватись реклама немедичних товарів, які на сьогодні є реальною причиною більшості скарг громадян;

—    виробники лікарських засобів, замість регульованих інструментів просування свого товару на ринок, будуть використовувати практично неконтрольовані інструменти – просування у місцях продажу, заохочення лікарів та провізорів, пряме розповсюдження рекламних повідомлень споживачам, спонсорство, тощо. Аптеки, коридори поліклінік та лікарень можуть у цьому випадку перетворитися на «інформаційні кіоски», де зі споживачами будуть працювати представники компаній-виробників лікарських засобів.

 На думку видавців, дієвим інструментом боротьби з неналежним використанням ліків, безконтрольним споживанням харчових добавок та їх неправильним застосуванням, є роз’яснювальна робота серед населення. Таку роботу мають, можуть і бажають вести як лікарі, так і ЗМІ.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Папа, они не сталкиваются! (ВИДЕО)

В рекламе для Mercedes-Benz креативщики из Jung von Matt/Alster установили сверхмощные магниты внутрь игрушечных ...

Смерть за рулем безопасна. Возможно, самая мрачная реклама Volvo (ВИДЕО)

Люди умирают по-разному. При разных обстоятельствах. И часто их смерть приносит несчастье другим. Но ...

Агентство без офиса или офис — весь мир (ВИДЕО)

Создатели Twentyfive & Thirty поделились опытом удалённого взаимодействия с клиентами в рамках «Творческой академии» ...

5 типичных причин, по которым радиореклама не работает

Неспециалисту может показаться, что наговорить в микрофон текст с призывом к покупке товара не ...

Цифровые окна в Китай открылись в крупнейших аэропортах

Digital-носитель для каждого аэропорта изготовлен по индивидуальному заказу, размещение обеспечивает оператор наружной рекламы JCDecaux. ...

Нишевая парфюмерия для бизнеса — новый инструмент маркетинга.

Основываясь на принципах ольфакторного маркетинга или, как его еще называют аромамаркетинга, этот метод активно ...