Світовий рекламний ринок зміцнюється незважаючи на Брекзіт

Маркетинг и коммуникации - Світовий рекламний ринок зміцнюється незважаючи на Брекзіт

Маркетинг и коммуникации - Світовий рекламний ринок зміцнюється незважаючи на Брекзіт

Світ, “Брекзіт”, Східна Європа
 
Світ
 
Локомотивами зростання світового рекламного ринку стануть США, Філіппіни та Західна Європа. В США телевізійні мережі показують зростання після минулорічного падіння, завдячуючи рекламі фармацевтичних компаній та товарів щоденного вжитку. Соціальні медіа також пришвидшать зростання з 32% минулого року до 35% цього року.
 
Більші, ніж ми очікували, надходження від політичної реклами на Філіппінах під час виборчої кампанії у травні 2016 р. призвели до того, що прогноз для всього азійсько-тихоокеанського регіону зріс до 6,3%.
 
Також ми збільшили очікування від рекламних ринків Західної Європи, перш за все завдяки покращенню ситуації в Бельгії, Фінляндії, Німеччині, Італії, Норвегії, Португалії та Швеції. Загалом рекламний ринок регіону має зрости на 3,6% цього року.
 
“Брекзіт”
 
Хоч результати референдуму у Великій Британії і стали шоком для багатьох гравців рекламного ринку, все ж рекламодавці відреагували спокійно і значних скорочень бюджетів не було. Відтак, ми прогнозуємо зростання британського ринку на 5,4% цього року (до референдуму ми прогнозували 5,6%). Наслідки “Брекзіту” стануть очевидними у більш віддаленій перспективі, це може бути як сповільнення розвитку рекламного ринку , так і рецесія. А наразі ми можемо лише очікувати менших інвестицій у нові продукти та небажанні споживачів здійснювати дорогі покупки. При збереженні позитивної, хай і сповільненої, економічної динаміки, рекламний ринок Британії і наступного року зросте на 3,4%.
 
Східна Європа і Центральна Азія
 
Конфлікт на Сході України, санкції Заходу проти Росії, падіння цін на нафту та відтік іноземних інвестицій відкинули увесь регіон назад. У 2015 році рекламні витрати у доларовому еквіваленті скоротились на 45% в Україні, на 28% у Білорусі та на 9% у Росії.
 
Цього року російський ринок зросте на 4%, білоруський – на 15%, а український стоятиме на місці (у перерахунку на долари). Також регіон “тягтимуть” донизу Азербайджан із скороченням ринку на 12% та Казахстан, де реклама обвалиться на 38%.
 
Все це призведе до подальшого скорочення всього регіону на 0,1% цього року , але вже наступного року ми очікуємо зростання на цілих 6,6%, а у 2018 – на 8,1%.
  

Маркетинг и коммуникации - Світовий рекламний ринок зміцнюється незважаючи на Брекзіт

Як видно з діаграми, тривале падіння характеризує ринки Близького Сходу і Північної Африки, стрімке зростання – “Швидкісну Азію”, усталений поступ – решту ринків.

Щодо окремих країн, то в наступні три роки топ-8 ринків залишаться на своїх місцях, на одну позицію опуститься Бразилія, а Індонезія увійде в десятку, витиснувши Канаду.

Маркетинг и коммуникации - Світовий рекламний ринок зміцнюється незважаючи на Брекзіт

 

Розподіл рекламних бюджетів між медіа

Реклама в інтернеті і надалі зростає найшвидше серед усіх медіа із середнім показником +14% на рік впродовж наступних трьох років. У 2017 році ми чекаємо, що інтернет обжене телебачення, а у 2018 році його частка в ”рекламному пирозі” складе 38,6%.

Маркетинг и коммуникации - Світовий рекламний ринок зміцнюється незважаючи на Брекзіт

Якщо рекламу в інтернеті розбити за категоріями пристроїв, через які вовна потрапляє до споживачів, то реклама на мобільних гаджетах обжене рекламу на настільних комп’ютерах вже у 2017 році. А ще за рік мобільна реклама отримає 60,3% витрачених в інтернеті грошей, отримавши 23,3% від усіх витрат на рекламу в світі.

Маркетинг и коммуникации - Світовий рекламний ринок зміцнюється незважаючи на Брекзіт

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Маркетинг и коммуникации - История бренда. Сказка о розовой ложечке

История бренда. Сказка о розовой ложечке

 После окончания университета, Ирвин Роббинс, выбирая, чем же заниматься дальше, решает открыть собственный магазинчик мороженого. Этот, необычный на первый взгляд, ...

Маркетинг и коммуникации - Пользователь будущего: полуленивец-полудельфин (ВИДЕО)

Пользователь будущего: полуленивец-полудельфин (ВИДЕО)

Новый тариф провайдера Go Binge предлагает использовать без ограничений потоковые сервисы Netflix, TVPlayer, Deezer или Soundcloud, не тратя при этом мобильные данные. Рекламное ...

Маркетинг и коммуникации - Самый большой умный рекламный щит установлен в Лондоне (ВИДЕО)

Самый большой умный рекламный щит установлен в Лондоне (ВИДЕО)

Экран размером 790 квадратных метров может воспроизводить 281 триллион разных цветов и содержит 11 млн пикселей, расположенных на расстоянии 8 миллиметров друг от ...