Зростання буде відчутнішим, ніж поточного року, адже у 2016 році на нас чекають літня Олімпіада, вибори президента США та Чемпіонат Європи з футболу. Загалом же позитивна тенденція до стабільного зростання на 4-5% тримається вже п’ятий рік поспіль і, очевидно, триватиме і в наступні кілька років.

Зростання ВВП та витрат на рекламу у світі, 2015-2018 рр. (%)

 

Світ, Східна Європа, Україна

Сьогодні неможливо розбити світові регіони на групи за темпами розвитку їх рекламних ринків. Близький Схід і Північна Африка взагалі не показуватимуть зростання впродовж наступних трьох років, «Швидкісна Азія» зростатиме на 8,4% щороку, а решта ринків більш-менш рівномірно додаватимуть від 2,2% до 5% на рік. Загалом між 2015 і 2018 роками рекламний ринок має зрости на 77 млрд. доларів, з цих грошей 26% принесуть США, які й надалі залишатимуться найбільшим ринком із величезним відривом. 24% нових рекламних грошей з’явиться завдяки Китаю.

Регіон Східної Європи і Центральної Азії регіон швидко оговтався після падіння 2009 року і вже у 2013 показував зростання на 11,4%. Однак конфлікт на Сході України, санкції Заходу проти Росії і навпаки, торгівельна залежність Білорусі від Росії, плюс знецінення гривні і рубля призвели до істотного падіння рекламних ринків цих країн. Ми прогнозуємо, що в доларовому еквіваленті український ринок скоротиться на 44,5% цього року, але пам’ятаймо, що на обчислення величезною мірою вплинуло стрімке падіння національної валюти наприкінці 2014 – початку 2015 рр. Білоруський ринок скорочується на 17,2%. А прогноз щодо російського ринку ми покращили з часу останнього дослідження – у 2015 році він зменшиться «лише» на 10,6% (у вересні ми прогнозували падіння на 14,1%).

Вплив цих країн на регіон буде таким: поточного року рекламні ринки Східної Європи й Центральної Азії втрачають 7,5%, наступного року почнеться повільне зростання (1%), у 2017 ми очікуємо +6,8%, а у 2018 – цілих 7,4%.

Середнє щорічне зростання рекламних ринків по регіонах у 2015-2018 рр. (%)

 

Східна Європа і Центральна Азія: Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Вірменія, Грузія, Естонія, Казахстан, Латвія, Литва, Молдова, Росія, Туреччина, Україна, Узбекистан.

«Розширена» Азія: Австралія, Гонконг, Нова Зеландія, Південна Корея та  Сінгапур.

«Швидкісна Азія»: В’єтнам, Індія, Індонезія, Китай, Малайзія, Пакистан, Таїланд, Тайвань та Філіппіни.

Мобільна реклама та інші медіа

71% — саме такий стрибок показує реклама на мобільних пристроях за результатами 2015 року. Наступні три роки також будуть карколомними, із зростанням в середньому на 32% на рік. Водночас реклама на настільних комп’ютерах додаватиме лише 1% щороку.

У абсолютних цифрах мобільна реклама цього року досягне 50 млрд. доларів США, що складе 31,5% від рекламного бюджету інтернету та 9,2% всього світового рекламного «пирога». У 2018 році ми прогнозуємо, що мобільна реклама досягне 114 млрд. доларів і пережене рекламу на настільних комп’ютерах, отримуючи 18,4% всіх світових рекламних надходжень.

Внесок різних медіа у зростання світового рекламного ринку у 2015-2018 рр. (млн. доларів США)

 

За останні 10 років реклама в Інтернеті зросла з 6% від усіх рекламних витрат до 29%. Частка ж реклами в друкованих виданнях, навпаки, скоротилася за цей же час із 29% до 13%. Ця тенденція буде актуальною і в наступні кілька років. Але є важливе зауваження – ці числа стосуються реклами саме в друкованих версіях, а надходження від вебсайтів чи мобільних додатків, які належать тим же видавцям, ми враховуємо в інтернет-рекламі. Іншими словами, розподіл бюджетів між медіа не є однозначним показником для оцінки успішності видавців періодики, які володіють і твердими, і онлайн-версіями видань.

Щодо найбільшого на сьогодні медіа за рекламними надходженнями, тобто телебачення, ми очікуємо, що воно поступиться першим місцем інтернету у 2018 році. З іншого боку, ми спостерігаємо певну конвергенцію ТБ із інтернетом. Наприклад, якщо об’єднати рекламу на телебаченні та відео рекламу в інтернеті в єдиний аудіовізуальний блок, то така категорія зараз має частку 48,4% від усіх рекламних витрат у світі.

Розподіл світового рекламного бюджету між різними медіа (%)

 

 

 

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Суши-оркестр на пивных бутылках (ВИДЕО)

Доказывая, что пивные бутылки можно использовать не только для питья, японский производитель пива Kirin ...

Наружная реклама влияет на поведение владельцев мобильных устройств

 Чаще всего после контакта с наружной рекламой люди пользуются мобильным Интернетом для поиска более ...

Час Земли 2017: что будет происходить в Украине?

25 марта в 20:30 миллионы людей по всему миру на час символически выключают свет ...

Ищите киллера по лабутенам (ВИДЕО)

Трое друзей, примеряющих обувь из новой коллекции, невольно становятся свидетелями убийства. Лица девушки, которое ...

Распространение смартфонов в Украине по аудитории 18-50 лет в 2015 году достигнет 50%

  Выяснилось, что их типичный пользователь – это украинец возрастом до 40 лет с ...