Видео - Герої соціальної реклами закликають: «Киньте курити! Не вбивайте себе!»

 

Україна вперше долучилася до ефективної світової практики створення антитютюнових соціальних відеороликів за участі потерпілих від активного або пасивного куріння, котрі розповіли особисті історії про жахливі наслідки, до яких призводить вживання тютюнових виробів. Проект підтримано Всесвітнім фондом здоров’я легенів у рамках реалізації Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну (РКБТ), статті 12, у якій йдеться, що сторони мають інформувати населення про небезпеку для здоров’я споживання тютюну та впливу тютюнового диму.
 
«На підготовчому етапі соціальної кампанії було непросто знайти людей, котрі змогли б переступити через певний психологічний бар’єр і винести на загал свої проблеми, поділившись з усією Україною трагічними історіями з власного життя. Герої долучились до такої ініціативи з великою надією на те, що допоможуть людям відкрити очі на справжні наслідки куріння і застерегти молодь, аби вона не велася на сигаретну приманку, за якою насправді криється нещадний гачок та наслідки – хвороби і страждання», – зазначив Андрій Скіпальський, голова правління Центру громадянського представництва «Життя».
 
Серед героїв відеороликів – як курці з багаторічним стажем, так і жінка, котра ніколи у своєму житті не курила, але працювала на тютюновій фабриці й безпосередньо відчула дію отруйних речовин, що містяться у сигаретах. За даними ВООЗ, щороку близько 600 000 осіб у світі помирають від хвороб, пов’язаних із пасивним курінням, 170 000 з них – діти.
 
 
 
 
 

 

Нацрада України з питань телебачення та радіомовлення визнала ці ролики соціальною рекламою, тому Міністерство охорони здоров’я та громадські організації звернулися до національних і регіональних ЗМІ із закликом підтримати соціальну реклами в Україні у сфері громадського здоров’я та попередження куріння. За дослідженням Українського центру нових технологій здоров’я, проведеного у 42 містах України в березні 2015 р., позитивно до реклами здорового способу життя ставляться близько 82% населення, а 59,65% опитаних вважають таку інформацію важливою.
 
Досвід Австралії, США, Ірландії, Великої Британії свідчить, що особливо ефективні такі антитютюнові кампанії в поєднанні з іншими заходами щодо зменшення поширеності куріння, зокрема, з підвищенням тютюнових акцизів, маркуванням сигаретних упаковок зображеннями й попередженнями про шкоду куріння, забороною викладки тютюнових виробів у вітринах магазинів, контролем за дотриманням антитютюнового законодавства. Антитютюнова громадськість нині активно працює у цих напрямках спільно з українськими урядовцями і парламентарями.

 

 

 

 

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Видео - Крупнейший рекламный холдинг России продает американцам часть бизнеса

Крупнейший рекламный холдинг России продает американцам часть бизнеса

В Федеральную антимонопольную службу (ФАС) поступили ходатайства от немецкой IPG ServicesHamburg на покупку прав, ...

Видео - Слуга народа избран!

Слуга народа избран!

В минувшую субботу 24 октября, в день тишины перед очередными выборами в органы местного ...

Видео - Судебная тяжба против Pepsico

Судебная тяжба против Pepsico

«Центр науки в интересах граждан» (CSPI) подал иск от имени трех американцев в федеральный ...

Видео - Без путешествий нет прогресса — реклама Airbnb

Без путешествий нет прогресса — реклама Airbnb

Airbnb снял ролик относительно запрета на въезд в США для жителей Ирана, Ливии, Северной ...

Видео - Как стартап вырос с нуля до миллиарда без затрат на рекламу

Как стартап вырос с нуля до миллиарда без затрат на рекламу

 Пользовательские отзывы полны любви и обожания: у стартапа есть собственная Twitter Wall of Love. Как стартапу ...

Видео - Twitter знает, что больше всего волнует мир

Twitter знает, что больше всего волнует мир

Глава Twitter Джек Дорси определил суть сервиса как «место, где можно увидеть, что происходит ...