Гіпнотична мелодія солодкоголосих… лондонських автобусів

З наступного року деякі з лондонських електричних автобусів видаватимуть додатковий шум, їдучи на низькій швидкості. І не просто шум, а щось таке, що має бути приємним для людського вуха. Цей звук було створено компанією Zelig Sound, яка співпрацює з транспортними службами Лондона.

Ця необхідність виникла у зв’язку з новим законом Євросоюзу, який вимагає, щоб увесь електротранспорт видавав штучний шум на низькій швидкості, компенсуючи надто тиху роботу електродвигунів.

Нова автобусна мелодія являє собою великий мажорний септакорд на тлі слабкої пульсації. Коли автобус стоїть, грає оце:

А коли він рушає з місця, до акорду додається нота до-дієз кожні три такти:

Ефективність звукового сигналу було випробувано на справжніх живих пішоходах у Тоттенгемі. Також були враховані побажання природозахисників та організацій, які представляють інтереси слабкозорих людей і велосипедистів.

Головне питання, звісно, полягає не в мелодії як такій, а в тому, як вона буде сприйматися, коли на гамірних лондонських вулицях з’явиться чимало таких автобусів. Наразі серед 8000 характерних лондонських дабл-декерів електричних лише 200, але це число лише зростатиме, коли старі автобуси з двигунами внутрішнього згоряння поступово виводитимуть з експлуатації.

Джерело

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Пристрою віртуальної реальності довелося навчитися розпізнавати ялинки

Тим, хто на Різдво отримав під ялинку пристрій віртуальної реальності Oculus, певно, що схочеться приміряти його прямо там на місці.

Регулярные походы в музей снизили смертность среди британских стариков

Пожилые люди живут дольше, если увлекаются искусством - ходят в театры и музеи. Причем, по оценкам британских ученых, чем чаще они это делают, тем ниже среди них смертность.

В США изобрели летающий робот-пылесос

Американский инженер превратил робот-пылесос в трехвинтовой дрон-уборщик, способный перелетать через препятствия на своем пути, а также перемещаться между этажами.