Як примиритися з вітровими турбінами під вікном: естетика та вимикач

З метою популяризації чистої енергії, яку дають вітрогенератори, спільнота дизайнерів Prototype 2030 нещодавно запропонувала два проекти: «слова вітру» (windwords) та «вимикач вітру» (windswitch). Дизайнери спробували переосмислити ці конструкції, щоб вони не порушували естетику краєвиду та не викликали обурення у тих, хто живе поблизу.

Коли будують, наприклад, міст, з архітекторами та дизайнерами консультуються не менш, ніж з інженерами та фінансистами, проекти обирають за конкурсом і досліджують громадську думку. І учасники Prototype 2030 слушно питають: чому ж тоді ми до будування електростанцій не ставимося так само?

«Слова вітру», подібно до напису «Голівуд», могли б стати своєрідною пам’яткою архітектури. Це – редизайн силуету вітрових турбін, який, втім, ніяк не зменшує їх функціональності.

Хоча однієї естетики буде замало, щоб примирити публіку з їх існуванням прямо під вікном. Тут свою роль грають шум від гвинтів і ліній електропередач та постійне мерехтіння, коли лопаті затіняють сонце. І місцеві жителі нічого з цим вдіяти не можуть, у чому й полягає проблема.

Для цього й був розроблений мобільний додаток «вимикач вітру». Він дозволить тим, хто живе біля вітрових ферм, отримувати певну частку доходу від турбін, залежно від того, як близько ті розташовані. Всі підрахунки буде здійснювати додаток. Чим більше вітру – тим вигідніше.

Але якщо у вас, скажімо, болить голова, або мерехтіння світла заважає посидіти з друзями надворі, цей самий додаток дозволяє витратити певну суму з доходу від турбін на те, щоб поставити їх на паузу.

Джерело

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бренд фільтрів для води випустив «найогидніші» різдвяні светри. З пластику

Цього року творцем найбридкішого різдвяного светра цілком може виявитися компанія, яка взагалі-то фільтри для води робить.

Пристрою віртуальної реальності довелося навчитися розпізнавати ялинки

Тим, хто на Різдво отримав під ялинку пристрій віртуальної реальності Oculus, певно, що схочеться приміряти його прямо там на місці.

MEGOGO LIVE разом із українськими артистами створили новорічний хіт

Напередодні новорічних свят канал молодіжної альтернативної музики MEGOGO LIVE об’єднав зірок українського шоу-бізнесу у ВІА «БУРУЛЬКА» та створив жартівливий новорічний ...