Mastercard та EasyPay запустили в автобусах Івано-Франківська технологію безготівкової оплати зі смартфона

— В Івано-Франківську з’явилося нове рішення для оплати проїзду у громадському транспорті зі смартфону. Компанія Mastercard, всеукраїнська платіжна система EasyPay та компанія JetBeep за підтримки Івано-Франківської міської ради запустили рішення, з яким пасажири можуть розраховуватися онлайн за поїздки в автобусах Івано-Франківська за допомогою мобільного додатка EasyWallet UA з інтегрованою платформою цифрових гаманців Masterpass.

Спеціальні bluetooth-зчитувачі (датчики), якими наразі оснащені 42 автобуси, розпізнають пасажирів зі смартфонами та встановленим додатком, щойно їх власники входять до автобуса. Після цього додаток надсилає сповіщення з пропозицією оплатити проїзд. Щоб придбати квиток, пасажиру достатньо лише обрати тариф та підтвердити оплату, «свайпнувши» сповіщення в EasyWallet UA.

Також користувач може самостійно увійти в мобільний додаток та придбати квиток для проїзду: у головному меню обрати місто, тариф, спосіб оплати (Masterpass або гаманець EasyPay) та підтвердити операцію. Після цього на екрані смартфона з’являється вікно про успішну оплату, а електронний квиток для проїзду зберігається у додатку. Перевізники самостійно визначають перелік доступних тарифів.

Квиток для проїзду в автобусі, придбаний у додатку, діє 30 хвилин і не вимагає додаткового сканування, компостування чи іншої валідації з боку пасажира. Перевірку наявності та дійсності електронного квитка здійснює контролер. Для цього пасажиру необхідно зайти в EasyWallet UA та натиснути на зображення активного квитка у додатку. Система згенерує на екран смартфона унікальний QR-код. Контролер здійснить перевірку квитка у додатку, зчитавши QR-код за допомогою мобільного телефона.

«Нам важливо розвивати сервіси, які зроблять громадський транспорт ще зручнішим для франківців. Зараз у комунальному транспорті ми використовуємо різні сучасні можливості оплати проїзду: смс-квиток, оплата банківською карткою тощо. Ціль максимально зменшити готівковий потік в транспорті. А головне завдання впровадження електронного квитка. Загалом, місто робить неабиякий акцент на розвиток комунального транспорту. Йдеться не лише про закупівлю нових автобусів і тролейбусів, додаткові маршрути, але й новітні сервіси оплати», — зауважив Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

Користування додатком є безкоштовним, а оплата проїзду онлайн зі смартфона не передбачає жодних додаткових комісій для пасажира: вартість квитка, придбаного в EasyWallet UA, відповідає тарифам перевізника.

 «EasyPay розширює можливості власної інфраструктури та інфраструктури Івано-Франківська за рахунок новітніх мобільних технологій. Фінансова мережа стала справжньою «останньої милею», що дозволяє місту та бізнесу персонально комунікувати із людьми у вірний час та у потрібному місці. Завдяки унікальній інтеграції додатку EasyWallet з технологією Masterpass та інноваційній Bluetooth-розробці, жителі Івано-Франківська можуть одними з перших інтегрувати digital-рішення EasyPay у повсякденне життя. Пасажирам громадського транспорту не доведеться турбуватись щодо покупки квитків, адже як тільки вони зайдуть у автобус, додаток автоматично запропонує оплатити проїзд», — розповідає Олексій Авраменко, СЕО EasyPay UA.

Безготівкова оплата проїзду з карткового рахунку з мобільного в автобусах Івано-Франківська стала можливою завдяки інтеграції у додаток EasyWallet UA платформи цифрових гаманців Masterpass. Masterpass дозволяє зберігати картки різних банків та платіжних систем, а надійність і безпека розрахунків з Masterpass гарантована високими стандартами Mastercard.

«Mastercard разом із партнерами активно працює над тим, щоб українські міста ставали «розумними», де щоденні оплати, зокрема у громадському транспорті, є максимально зручними й безпечними. Смартфон сьогодні дедалі активніше завойовує статус улюбленого платіжного інструмента українців. Впевнений, мешканці Івано-Франківська зможуть оцінити всі переваги оплати квитків в один клік зі смартфона в мобільному додатку EasyWallet UA з Masterpass, адже швидкість і зручність оплат у транспорті особливо важливі», — зазначив Валерій Новіков, директор з розвитку комерції Mastercard в Україні.

42 автобуси з можливістю безготівкової оплати проїзду курсуватимуть в Івано-Франківську за шістьма основними маршрутами міста:

  • № 27, м-н «Каскад» — вул. Пулюя
  • № 40к, м-н «Каскад» — АС-3
  • № 41к, м-н «Каскад» — Онкодиспансер
  • № 49, АС-4 — вул. Набережна
  • №47, Вокзал — с. Черніїв
  • №55, с. Крихівці — АС-2

«Для нас, як українського стартапу, було важливо створити ІТ продукт конкурентний на світовому ринку. Вже зараз маємо зацікавлення до нашого проекту від Міністерства України, а також успіхи у Європі. Для того, щоб скористатися запропонованою нами формою оплати потрібно мати телефон, мати включений bluetooth і вміти користуватися гаджетом. Контролер легко зможе перевірити чи здійснена оплата — її можна показати на телефоні, або просто зчитати QR-код, відбувається валідація», — повідомив співзасновник компанії JetBeep Олексій Даців.

В Україні рішення для безготівкових розрахунків карткою Mastercard у транспорті вже доступні в Києві, Одесі, Львові, Мукачево та інших містах.

 

Тэги:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Пристрою віртуальної реальності довелося навчитися розпізнавати ялинки

Тим, хто на Різдво отримав під ялинку пристрій віртуальної реальності Oculus, певно, що схочеться приміряти його прямо там на місці.

Регулярные походы в музей снизили смертность среди британских стариков

Пожилые люди живут дольше, если увлекаются искусством - ходят в театры и музеи. Причем, по оценкам британских ученых, чем чаще они это делают, тем ниже среди них смертность.

В США изобрели летающий робот-пылесос

Американский инженер превратил робот-пылесос в трехвинтовой дрон-уборщик, способный перелетать через препятствия на своем пути, а также перемещаться между этажами.