Плащ-невидимець для інфрачервоних камер

Американські дослідники розробили нове покриття, яке здатне приховати теплове випромінювання в певному температурному діапазоні та зробити об’єкт невидимим для інфрачервоних камер.

Таке надтонке покриття робиться з самарій-нікель оксиду, матеріалу, який має ряд унікальних властивостей. Зазвичай, чим об’єкт тепліший, тим сильніше він світиться в інфрачервоному діапазоні. Що й фіксують інфрачервоні камери: як живе тепло, так і тепло розігрітого механізму. Проте нове покриття не світиться навіть за відносно високої температури. Тобто його можна використовувати як камуфляж.

За словами професора Михаїла Катца (Mikhail Kats) з Університету Вісконсин-Медісон, це науковцям вперше вдалося викликати такий ефект у твердої речовини.

Самарій-нікель може нагріватися, але його інфрачервоне світіння до певного моменту лишається без змін. Це явище пояснюється тим, що випромінювальна здатність речовини стає тим меншою, чим вона тепліша, і на певному етапі ці протилежні сили – наростаюча інтенсивність випромінювання та згасаюча здатність до випромінювання – взаємно скасовуються.

Наразі цей «проміжок невидимості» охоплює температуру 105-135 оС, проте дослідники вважають, що цей діапазон можливо змінити.

«Нескладно уявити майбутнє, де інфрачервоні камери на кожному кутку, а конфіденційного в нас лишається все менше. Якби ми могли створити одяг з такими властивостями, або нанести таке покриття на машину, камерам складніше було б нас розгледіти. Це був би своєрідний анти-інфрачервоний щит».

Джерело

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Пристрою віртуальної реальності довелося навчитися розпізнавати ялинки

Тим, хто на Різдво отримав під ялинку пристрій віртуальної реальності Oculus, певно, що схочеться приміряти його прямо там на місці.

Регулярные походы в музей снизили смертность среди британских стариков

Пожилые люди живут дольше, если увлекаются искусством - ходят в театры и музеи. Причем, по оценкам британских ученых, чем чаще они это делают, тем ниже среди них смертность.

В США изобрели летающий робот-пылесос

Американский инженер превратил робот-пылесос в трехвинтовой дрон-уборщик, способный перелетать через препятствия на своем пути, а также перемещаться между этажами.