«Живий жилет» – сам собі сад, сам собі садівник

Дизайнер Аруссіак Габріельян (Aroussiak Gabrielian) створив натільний сад у вигляді жилета, який дозволяє людині вирощувати їстівні рослини на власних біологічних відходах. Така мікроекосистема дає городянину свободу переїхати жити будь-куди, адже і «ландшафт» і джерело їжі він нестиме на собі.

Проект «Постлюдський ареал» (Posthuman Habitats) наразі демонструється на виставці «Людина без меж» (Human (Un)limited) у Пекіні.

Автор припускає, що у майбутньому інтенсивне сільське господарство призведе до засух та виснаження ґрунтів, а кліматичні зміни – до підвищення рівня моря. Відповідно, виробництво їжі стане складнішим. Запропоноване дизайнером рішення передбачає кочове життя, де кожен носить свій сад із собою.

«Живий жилет» не лише годує свого носія, але й приваблює інших тварин. Він спонукає до здорового харчування та способу життя, а також є стимулом якомога більше часу проводити надворі, щоб на повну використати можливості фотосинтезу.

Ця робота досліджує розмитість межі між природою та культурою і людиною та машиною. Вона позбавляє ідею природи романтичного ореолу, нагадуючи, що навіть наші тіла можуть стати частиною механізму.

Джерело

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бренд фільтрів для води випустив «найогидніші» різдвяні светри. З пластику

Цього року творцем найбридкішого різдвяного светра цілком може виявитися компанія, яка взагалі-то фільтри для води робить.

Лондонців запросили пооблизувати стіни… будиночка-іглу з пивного льоду

На спорудження цього іглу пішли «цеглинки» з 1000 літрів замороженого в каменюку пива.

Пристрою віртуальної реальності довелося навчитися розпізнавати ялинки

Тим, хто на Різдво отримав під ялинку пристрій віртуальної реальності Oculus, певно, що схочеться приміряти його прямо там на місці.