Кому потрібний фестиваль комп’ютерного мистецтва?

Ми поспілкувалися з Алісою Травкіною, інтерактивним дизайнером та директором з інформаційних технологій у коворкінг “Платформа”. Поговорили те, чому нашому суспільству необхідне цифрове мистецтво та дізналися про зарубіжний досвід проведення комп’ютерних фестивалей.

“Коли будете на виставці сучасного арту зверніть увагу, як художники створюють свої витвори. Зазвичай вони використовують новітні технології, коли роблять свої 3D інсталяції чи художній перформанс. Згадайте, інтернет-ролики та відеоанімацію, де намальовані герої починають оживати та рухатися. Це все справжнє комп’ютерне мистецтво, — розповідає Аліса. Ми думаємо, що таке можуть створювати лише круті програмісти, але на фестивалях цифрового мистецтва, кожний може спробувати себе у ролі розробника програм, аніматора та комп’ютерного митця”.  

З цифровим мистецтвом Аліса Травкіна познайомилася у своїй рідній Німеччині, ще коли навчалася в Берліні на факультеті інтерактивного дизайну. Її спеціальність змусила дівчину полюбити фестивалі компютерного мистецтва та стати спеціалістом в технологіях та медіа арті. Минулого різдва Аліса приїхала до своїх родичів в Київ і вирішила залишитися тут.

Що особливого у фестивалях комп’ютерного мистецтва?

Подібні події створюють свою спільноту людей. Такий собі маленький світ всередині одного фестивалю, де усі учасники об’єднані спільною тематикою чи роботою над проектом. Наприклад, будь-який програміст зазвичай працює один. Він отримує завдання від свого боса, сідає за ноутбук та мовчки береться працювати. На фестивалі цифрового мистецтва той самий програміст зможе поспілкуватися з більш досвідченими розробниками, отримати корисну пораду, а може і пропозицію по роботі. На тусовках з однодумцями вии знайдете хоч би 1 чи 2 людини, які згодом стануть вам товаришами або запропонують створити спільний проект.

Як за кордоном проходять такі фестивалі?

Насправді, за кордоном таких подій дуже багато. На них підприємці показують та пропонують протестувати інноваційні розробки, типу дронів, мобільних додатків, штучних інтелектів тощо. Круті програмісти та просто любителі беруть участь у численних змаганнях, перегонах та хакатонах, слухають лекції та проходять воркшопи. Тематика таких фестивалей однакова — технології та мистецтво, проте головні ідеї подій суттєво відрізняються. Наприклад, сербський фестиваль Resonate більше про дизайн. Організатори пропонують широку культурну програму, багато лекцій та корисних воркшопів зі створення художніх інсталяцій. А от тема німецького Re:publica — інтернет-спільнота та блогінг. Там люди говорять про те, як розвивається суспільство та культура спілкування за допомогою сучасних технологій. Проте, в основі усіх подібних фестивалей завжди незмінна річ — можливість нетворкінгу. Саме спілкування усю драйвову робочу атмосферу подібних подій.

 Чому варто на ці нон-стоп події ходити?

На таких подіях кожний знайде, щось для себе: мотивацію, ідеї, потрібні лайфхаки тощо. Не може бути такого, що ви вийдете за стіни фестивалю без жодних думок та номерів телефону однодумців, що надихнуть вас створити щось чи допомогти комусь.
Скажімо, для програмістів фестиваль буде корисним в плані розвитку креативного мислення. Хакатони та змагання змушують швидко думати, приймати оригінальні рішення. Тож після нон-стоп брейншторму на фестивалі ви будете генерувати десятки крутих ідей навіть у надскладній ситуації на роботі. Навички, отримані на такій події, будуть в нагоді постійно.

Що на таких фестивалях корисно відвідати, щоб отримати нові знання, навички?

Як на мене, найкраща частина фестивалю цифрового мистецтва — це воркшопи. Там є і лекції, і спілкування, і практична частина. Скажімо, якщо ви потрапили на воркшоп зі створення власного стартапу, то зможете не тільки поспілкуватися з відомими розробниками, а також знайти команду однодумців, створити ідею свого бізнесу, показати прототип інвестору. На воркшопах вам дають мало чи не план дій як створити проект чи художній перформанс, зробити успішний науковий експеримент тощо.

Наприклад, 3-5 червня у Львові відбудеться фестиваль комп’ютерного мистецтва De:coded. Ви підтримуєте цю подію?

Це дуже круто, що подібна подія нарешті відбудеться і в Україні. Я та усі мої колеги в коворкінгу “Платформа” хочуть розвивати напрямок медіа арту та цифрового мистецтва, тож ми підтримуємо такі фестивалі. Також ми співпрацюємо з організаторами De:coded і особисто я поїду на подію в якості спікера.
Цього року за своєю концепцією львівський фестиваль схожий на зарубіжні, типу Resonate та Re:publica. Це радує, адже учасники отримають максимум корисних знань  та емоцій.

Tags:


Notice: Undefined offset: 0 in /home/test2.reklamaster.com/html/wp-content/themes/onfleek/inc/df-core/views/df-content/df-post-layout-2.php on line 176

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Где находятся лучшие аттракционы мира для детей?

Австралийская страховая компания составила своеобразные карты для каждой части света, обозначив на них места, которые наверняка будут интересны детям.

Неделя лягушек в Австралии началась с ролика-триллера

Небольшой ролик, напоминающий трейлер к триллеру, с ходу предлагает зрителям разгадать тайну. В нем можно услышать лай собаки, уханье совы, рев мотоцикла и завывание сирены.

Если бы Фольксваген Жук был мотоциклом…

Инженер Брент Уотер разобрал на части оригинальный Volkswagen Beetle, чтобы создать два небольших мотоцикла в стиле ретро.