На Берлінському кінофестивалі відбулась світова прем’єра фільму «Гарет Джонс»

10 лютого в рамках 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю відбулась світова прем’єра історичного трилеру «Гарет Джонс» спільного виробництва України, Польщі та Великої Британії.

Напередодні урочистого показу пройшла офіційна прес-конференція за участі режисерки Аґнєшки Голланд, сценаристки Андреа Сердару-Барбул та акторів Джеймса Нортона і Пітера Сарсгаарда.

«Кожен з нас доклав багато зусиль та енергії, працюючи над цим фільмів. Це наша перша публічна презентація і ми дуже схвильовані. Поки я не побачила сценарій Андреа Чалупа, я нічого не знала про Гарета Джонса, але його історія захопила мене, і я зрозуміла, що повинна її розказати. По-перше, сталінський Голодомор не надто відомий у світі, але це один з найбільших злочинів проти людства XX століття, і жертви цього злочину й досі волають до справедливості. По-друге, Гарет Джонс – молодий освічений журналіст, трішки наївний та дуже хоробрий. Надзвичайно яскрава цікава особистість. Ця історія підіймає дуже важливі питання: яке значення для нас мають ЗМІ, у чому цінність свободи преси, чому пропаганда занадто легко розповсюджується у світі. На жаль, проблеми корумпованості ЗМІ стає для нас все більше релевантною та актуальною. Та ми знаємо, що демократія не може існувати без свободи слова журналістів», – зазначила режисерка фільму Агнєшка Голланд.

Джеймс Нортон, який зіграв головну роль – журналіста Гарета Джонса, надихнувся історією свого героя.

«Якщо цей фільм спонукає хоча б одного молодого майбутнього журналіста піти та знайти правду – це було б надзвичайно», – зауважив актор.

Ввечері червоною доріжкою пройшли представники творчої групи фільму з трьох країн. Також прем’єру відвідали віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та міністр культури Євген Нищук.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко подякував режисерці фільму  за велику роботу  і важливу співпрацю та зазначив: «Це історія про Голодомор, але водночас і про ставлення Заходу до України, та й взагалі до народів Східної і Центральної Європи, які й досі залишаються розмінною монетою у стосунках Заходу з Російською імперією. Це фільм не стільки про минуле, скільки про майбутнє. Паралелі із сьогоденням у ньому такі потужні, що коли режисерка після перегляду зі сцени виступила на підтримку Олега Сенцова та інших українських політичних заручників у Росії, здалося, що це продовження сюжету стрічки. Пишаюся тим, що ми підтримали створення цього фільму».

Враженнями від прем’єри поділився копродюсер фільму Єгор Олесов: «Прем’єра була дуже хвилюючою. Дехто з глядачів плакав після показу, дехто мовчав, але байдужим не залишився жоден. Це потужне кіно, важливе не тільки для України, але й для всього світу, адже ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю. Ця історія про справжню журналістику та таку правду, заради якої варто йти до кінця».

Історичний трилер «Гарет Джонс» – єдиний український фільм, представлений у програмі Berlinale 2019. Церемонія нагородження відбудеться 16 лютого.

Нагадуємо, що вихід стрічки у широкий світовий та український прокат запланований на осінь 2019 року.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Нове бачення України: конкурс PITCH UA офіційно розпочався

18 березня відбулась презентація першого конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA. Захід зібрав понад 130 ...

Розпочато збір коштів для публікації продовження українського коміксу «Троє проти зла»

19 березня на платформі «Велика ідея» розпочався збір коштів для публікації другої частини українського коміксу «Троє проти зла». На цю ...

В Британском музее считают, что картину «Крик» неправильно интерпретировали

Куратор Британского музея Джулия Бартрум заявила, что герой картины Эдварда Мунка «Крик» не кричит, а закрывает уши от крика. По ...