На Берлінському кінофестивалі відбулась світова прем’єра фільму «Гарет Джонс»

10 лютого в рамках 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю відбулась світова прем’єра історичного трилеру «Гарет Джонс» спільного виробництва України, Польщі та Великої Британії.

Напередодні урочистого показу пройшла офіційна прес-конференція за участі режисерки Аґнєшки Голланд, сценаристки Андреа Сердару-Барбул та акторів Джеймса Нортона і Пітера Сарсгаарда.

«Кожен з нас доклав багато зусиль та енергії, працюючи над цим фільмів. Це наша перша публічна презентація і ми дуже схвильовані. Поки я не побачила сценарій Андреа Чалупа, я нічого не знала про Гарета Джонса, але його історія захопила мене, і я зрозуміла, що повинна її розказати. По-перше, сталінський Голодомор не надто відомий у світі, але це один з найбільших злочинів проти людства XX століття, і жертви цього злочину й досі волають до справедливості. По-друге, Гарет Джонс – молодий освічений журналіст, трішки наївний та дуже хоробрий. Надзвичайно яскрава цікава особистість. Ця історія підіймає дуже важливі питання: яке значення для нас мають ЗМІ, у чому цінність свободи преси, чому пропаганда занадто легко розповсюджується у світі. На жаль, проблеми корумпованості ЗМІ стає для нас все більше релевантною та актуальною. Та ми знаємо, що демократія не може існувати без свободи слова журналістів», – зазначила режисерка фільму Агнєшка Голланд.

Джеймс Нортон, який зіграв головну роль – журналіста Гарета Джонса, надихнувся історією свого героя.

«Якщо цей фільм спонукає хоча б одного молодого майбутнього журналіста піти та знайти правду – це було б надзвичайно», – зауважив актор.

Ввечері червоною доріжкою пройшли представники творчої групи фільму з трьох країн. Також прем’єру відвідали віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та міністр культури Євген Нищук.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко подякував режисерці фільму  за велику роботу  і важливу співпрацю та зазначив: «Це історія про Голодомор, але водночас і про ставлення Заходу до України, та й взагалі до народів Східної і Центральної Європи, які й досі залишаються розмінною монетою у стосунках Заходу з Російською імперією. Це фільм не стільки про минуле, скільки про майбутнє. Паралелі із сьогоденням у ньому такі потужні, що коли режисерка після перегляду зі сцени виступила на підтримку Олега Сенцова та інших українських політичних заручників у Росії, здалося, що це продовження сюжету стрічки. Пишаюся тим, що ми підтримали створення цього фільму».

Враженнями від прем’єри поділився копродюсер фільму Єгор Олесов: «Прем’єра була дуже хвилюючою. Дехто з глядачів плакав після показу, дехто мовчав, але байдужим не залишився жоден. Це потужне кіно, важливе не тільки для України, але й для всього світу, адже ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю. Ця історія про справжню журналістику та таку правду, заради якої варто йти до кінця».

Історичний трилер «Гарет Джонс» – єдиний український фільм, представлений у програмі Berlinale 2019. Церемонія нагородження відбудеться 16 лютого.

Нагадуємо, що вихід стрічки у широкий світовий та український прокат запланований на осінь 2019 року.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Польский архитектор проектирует дома в виде логотипов компаний

Будучи довольно простыми, но при этом оригинальными, логотипы оказались прекрасным исходником для архитектурных сооружений.

Французская компания 3D-печати предлагает «вылечить» сломанные игрушки

В это Рождество будут куплены миллиарды игрушек. Но каждая из них – потенциальная экологическая катастрофа, ведь ежегодно по всему миру еще два миллиарда игрушек выбрасывают.

Худшие фильмы этого десятилетия по версии The Hollywood Reporter

Издание The Hollywood Reporter назвало худшие фильмы, снятые в 2010 – 2019 годах. Список составил американский кинокритик Фрэнк Шек. В ...