Google присвятила дудл українському письменнику Пантелеймону Кулішу

Сьогодні, 7 серпня, виповнюється 200 років з дня народження українського письменника й етнографа Пантелеймона Куліша. З цієї нагоди Google присвятила дудл видатному українцю.

На дудлі зображено козака, який скаче на коні та тримає в руці знамено.

Пантелеймон Куліш відомий як автор першого українського історичного роману «Чорна рада», який високо оцінили Тарас Шевченко, Іван Франко, Микола Костомаров та Михайло Максимович. Також одне з досягнень письменника – укладання першої фонетичної абетки для української мови.

До того ж, Куліш переклав українською Біблію, твори Шекспіра, Міцкевича, Байрона та Гете.

Пропонуємо ознайомитись з найяскравішими цитатами з роману «Чорна рада»:

  • «Весело й тяжко згадувати нам тебе, старий наш діду Києве! Бо й велика слава не раз тебе осіяла, і великії злигодні на тебе з усіх боків збирались… Скілько-то князів, лицарства і гетьманів добуло, воюючи за тебе, слави; скілько-то на твоїх вулицях, на тих старосвітських стогнах, на валах і церковних цвинтарях пролито крові християнської! Уже про тих Олегів, про тих Святославів, про тії ясири половецькії нічого й згадувати. Ту славу, тії злигодні вибила нам із голови безбожна татарва, як уломився Батий у твої Золоті ворота. Буде з нас і недавніх споминок про твою руїну».
  • «Душа в чоловіка одна, що в козака, що в жінки: занапастивши її, другої не добудеш…»
  • «Про славу думає лицар, а не про те, щоб ціла була голова на плечах. Не сьогодні, дак завтра поляже вона, як од вітру на степу трава; а слава ніколи не вмре, не поляже, лицарство козацьке всякому розкаже!»
  • «Не можна, мабуть, інше, як тілько горем да бідою, довести людей до розуму».

Фото: zno.if.ua

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бренд фільтрів для води випустив «найогидніші» різдвяні светри. З пластику

Цього року творцем найбридкішого різдвяного светра цілком може виявитися компанія, яка взагалі-то фільтри для води робить.

MEGOGO LIVE разом із українськими артистами створили новорічний хіт

Напередодні новорічних свят канал молодіжної альтернативної музики MEGOGO LIVE об’єднав зірок українського шоу-бізнесу у ВІА «БУРУЛЬКА» та створив жартівливий новорічний ...

Полігональні церкви португальського художника

Португальський художник Андре Чіоте зобразив ряд відомих релігійних споруд на своїх архітектурних постерах.