Культурне різноманіття, досягнення і переосмислення – на Закарпатті відбувся фестиваль «З країни в Україну»

Фестиваль «З країни в Україну» завершив свій перший заїзд. Яскраві будні Тячева і незвичні вихідні Берегова й Мукачева, бісероплетіння і робототехніка, майстер-класи з фотографії і драйвовий музичний концерт – закарпатці наново відкрили для себе українську культуру.

З 2 по 4 серпня команда «З країни в Україну» разом з майстрами і координаторами майданчиків, волонтерами і артистами мандрувала з міста до міста для проведення одноденної події, насиченої різноманітними атракціями з 14 напрямків під гаслом «Свідомі дії свідомих людей».

Хедлайнером фестивалів цього року стала співачка Кіра Мазур, яка брала участь у національному відборі Євробачення і встановила рекорд України з виконання пісні під час польоту з парашутом. «Я є українська музика, а це люди, які несуть українську музику – от я і несусь», – поділилася співачка своєю мотивацією участі у фестивалі.

На Закарпатті виступив і українсько-канадський гурт Balaklava Blues, які приїхали на гастролі на короткий термін і вирішили взяти участь також у фестивалі «З країни в Україну»: «Нам, людям, які мешкають в Канаді, помітні звіддалі зміни в Україні, і це позитивні зміни. Приємно взяти участь у фестивалі, який має свою ідею, який сповідує українську ідентичність. Коли ми повертаємося до України, нам важливо бути в середовищі однодумців, які хочуть розповсюджувати культуру, динамічну, різноманітну. Ми зі свого боку ширимо культуру в Канаді і Англії, де часто виступаємо».

Також гості трьох фестивалів мали змогу почути музичні гурти: Nesprosta, VERBA, One Light Insight і ХАС. Окрім музики, фестивальна програма була наповнена, різноманітними майстер-класами на алеї майстрів, фотовиставкою, презентаціями робототехніки, малюванням 3D-ручками, тренінгами з надання першої медичної допомоги, спілкуванням влади і громади та багатьма іншими активностями.

Основну програму фестивалю розробляла глобальна команда, а локальну концепцію доповнювали команди на місцях. Так для Мукачева важливо показати молоді, якою Україна є унікальною і скільки можливостей може бути у рідному місті, а для цього не треба виїжджати жити за кордон. Одну з мотиваційних лекцій на освітньому майданчику 4 серпня прочитала уродженка Мукачева – Ірина Галай, перша українка, яка підкорила Еверест. «Там, де межа людських можливостей, відкриваються надможливості заради ідеї і омріяної цілі», – сказала Ірина присутнім фразу, в якій кожний знайшов для себе актуальність для різних сфер життя.

Перший вікенд серпня завершився, але для фестивалю «З країни в Україну все тільки починається. Уже 8 серпня команда виїжджає на Приазов’я, де 9-11 серпня відбудуться фестивалі у Бердянську, Мелітополі, Каховці на центральних площах міст.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

У Гельсінкі влаштують Дні українського кіно

З 22 по 24 листопада в Гельсінкі проведуть покази українських фільмів для фінської аудиторії. Фестиваль організовує Товариство українців у Фінляндії ...

Горькая пилюля: ингредиенты из сточных вод

Так как медикаменты – вещь востребованная, то на экологичность фармацевтической промышленности часто внимание обращают в последнюю очередь.

Вийшов тизер екранізації «Миколи Джері» Івана Нечуя-Левицького

На YouTube презентували тизер екранізації повісті Івана Нечуя-Левицького «Микола Джеря». Режисером стрічки «Джеря» виступила Ірина Правило, а оператором-постановником – Сашко ...