Лауреатами Нобелівської премії з літератури стали Ольга Токарчук і Петер Гандке

Шведська академія визначила лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018-й та 2019 рік. Ними відповідно стали польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук та австрійський письменник Петер Гандке.

Ольга Токарчук – одна із ключових постатей в сучасній польській літературі. 2018 року вона отримала Міжнародну Букерівську премію за книгу «Бігуни». Також в її творчому доробку є такі романи як «Мандрівка людей книги» (2002), «Правік та інші часи» (2004), «Будинок денний, будинок нічний» (2005), «Останні історії» (2006), «Гра на багатох барабанах» (2006).

Петер Гандке – літератор, який критикує рутинне письменство й шаблонне мислення та наголошує на протиставленні індивіда й навколишнього світу.  У 1995 році він здобув літературну премію імені Шиллера. Гандке написав такі п’єси як «Каспар» (1968), «Прогулянка верхи Боденським озером» (1971), «Час, коли ми нічого не знали один про одного» (1989), а також повісті «Жах воротаря перед одинадцятиметровим», «Вчення гори Сен-Віктуар», «Жінка-шульга» і інші.

Зазначимо, Нобелівський комітет ухвалив рішення не визначати в 2018 році лауреата в галузі літератури через секс-скандал, в який потрапив чоловік однієї з членів академії. Переможця обіцяли назвати в 2019 році.

Зображення: Twitter / Nobel Prize

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бренд фільтрів для води випустив «найогидніші» різдвяні светри. З пластику

Цього року творцем найбридкішого різдвяного светра цілком може виявитися компанія, яка взагалі-то фільтри для води робить.

MEGOGO LIVE разом із українськими артистами створили новорічний хіт

Напередодні новорічних свят канал молодіжної альтернативної музики MEGOGO LIVE об’єднав зірок українського шоу-бізнесу у ВІА «БУРУЛЬКА» та створив жартівливий новорічний ...

Полігональні церкви португальського художника

Португальський художник Андре Чіоте зобразив ряд відомих релігійних споруд на своїх архітектурних постерах.