Лауреатами Нобелівської премії з літератури стали Ольга Токарчук і Петер Гандке

Шведська академія визначила лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018-й та 2019 рік. Ними відповідно стали польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук та австрійський письменник Петер Гандке.

Ольга Токарчук – одна із ключових постатей в сучасній польській літературі. 2018 року вона отримала Міжнародну Букерівську премію за книгу «Бігуни». Також в її творчому доробку є такі романи як «Мандрівка людей книги» (2002), «Правік та інші часи» (2004), «Будинок денний, будинок нічний» (2005), «Останні історії» (2006), «Гра на багатох барабанах» (2006).

Петер Гандке – літератор, який критикує рутинне письменство й шаблонне мислення та наголошує на протиставленні індивіда й навколишнього світу.  У 1995 році він здобув літературну премію імені Шиллера. Гандке написав такі п’єси як «Каспар» (1968), «Прогулянка верхи Боденським озером» (1971), «Час, коли ми нічого не знали один про одного» (1989), а також повісті «Жах воротаря перед одинадцятиметровим», «Вчення гори Сен-Віктуар», «Жінка-шульга» і інші.

Зазначимо, Нобелівський комітет ухвалив рішення не визначати в 2018 році лауреата в галузі літератури через секс-скандал, в який потрапив чоловік однієї з членів академії. Переможця обіцяли назвати в 2019 році.

Зображення: Twitter / Nobel Prize

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Національні парки Британії ожили

Цього року Національні парки Великобританії святкують 70-ту річницю. До такої круглої дати британські креатори підготували серію «живих» постерів популярних місцин.

Наймасштабніша прем’єра осені: біля 1500 гостей завітали на презентацію стрічки «Захар Беркут» у Києві

9 жовтня у столичному кінотеатрі «Київська Русь» відбулась прем’єра українського фільму «Захар Беркут». Ця стрічка — наймасштабніший історичний екшен часів ...

Автомат по продаже пикселей: как популяризовать цифровое искусство?

Чтобы поддержать цифровое искусство, художник Даннер Милликен разработал специальный автомат по продаже электронных изображений.