Лауреатами Нобелівської премії з літератури стали Ольга Токарчук і Петер Гандке

Шведська академія визначила лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018-й та 2019 рік. Ними відповідно стали польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук та австрійський письменник Петер Гандке.

Ольга Токарчук – одна із ключових постатей в сучасній польській літературі. 2018 року вона отримала Міжнародну Букерівську премію за книгу «Бігуни». Також в її творчому доробку є такі романи як «Мандрівка людей книги» (2002), «Правік та інші часи» (2004), «Будинок денний, будинок нічний» (2005), «Останні історії» (2006), «Гра на багатох барабанах» (2006).

Петер Гандке – літератор, який критикує рутинне письменство й шаблонне мислення та наголошує на протиставленні індивіда й навколишнього світу.  У 1995 році він здобув літературну премію імені Шиллера. Гандке написав такі п’єси як «Каспар» (1968), «Прогулянка верхи Боденським озером» (1971), «Час, коли ми нічого не знали один про одного» (1989), а також повісті «Жах воротаря перед одинадцятиметровим», «Вчення гори Сен-Віктуар», «Жінка-шульга» і інші.

Зазначимо, Нобелівський комітет ухвалив рішення не визначати в 2018 році лауреата в галузі літератури через секс-скандал, в який потрапив чоловік однієї з членів академії. Переможця обіцяли назвати в 2019 році.

Зображення: Twitter / Nobel Prize

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Єдність починається з культури: в Україні створено платформу культурно-креативної колаборації

В Україні стартувала програма креативної колаборації «Культура зближує. Культура об’єднує. Культура збагачує», розроблена Українським культурним фондом спільно з офіційним Представництвом ...

Інтерактивний сайт-подорож культурними проєктами від УКФ та plusone

Історії про людей та проєкти, які по-своєму творять культуру в різних куточках країни, зібрані на новому інтерактивному сайті uculture.in.ua.

Книжки, які на мене вплинули. Досвід Мар’яни Вознюк

Reklamaster.com продовжує розпитувати представників української креативної індустрії про книжки, які вплинули на їхні переконання та мислення. Цього разу свій список ...