Сучасні українські фільми покажуть школярам та інтегрують в освітній процес

Меморандум про співпрацю і консолідацію зусиль із використання фільмів українського виробництва в освітніх програмах загальноосвітніх шкіл було підписано між Міністерством культури України, Міністерством освіти і науки України та Асоціацією «Українська кіно-асоціація».

Меморандум підписали Міністр культури України Євген Нищук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та виконавчий директор Асоціації «Українська кіно-асоціація» Вікторія Ярмощук.

У документі йдеться про намір використання кінофільмів українського виробництва, тематика яких пов’язана з освітніми програмами закладів загальної середньої освіти,у якості інструментів неформальної освіти. Демонстрація таких стрічок в рамках освітнього процесу посприяєформуванню світогляду та загальнолюдських цінностей підростаючого покоління і допоможе у доступній та легкій для сприйняття формі ознайомити дітей із різними аспектами української культури, історії та здобутками сучасної вітчизняної кінематографії.

На базі Національної освітньої електронної платформи буде створено окремий інформаційний медіаресурспід назвою «Медіатека», що міститиме перелік художніх та документальних фільмів, рекомендованих до перегляду під час шкільного курсу, а також тизери до них.

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, важливо використовувати поєднання здобутків українського кінематографу, який наразі за підтримки Уряду бурхливо розвивається, та інноваційних програм у системі освіти для взаємного підсилення та достовірного освітлення багатьох історичних тем та персоналій. Він говорить: «В останні три роки в українському кінематографі з’являються фільми, присвячені тим персоналіям, подіям або віхам історії, які раніше були недосказані, перекручені, або й, навіть, знаходились під грифом «Заборонено» чи «Цілком таємно». У шкільній навчальній програмі історія також відкривається у правдивий спосіб. І фільми стануть цікавим доповненням».

Окрім цього, виконавча директорка Асоціації «Українська кіно-асоціація» Вікторія Ярмощук повідомила про досягнення попередніх домовленостей із спільнотою кінотеатрів, котрі висловили підтримку ініціативам, викладеним у меморандумі, та готові надати пільгові умови школярам для групових візитів на фільми, рекомендовані МОН для перегляду.

Фото: depositphotos.com

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

7 цікавих фактів про стрічку «Поліна і таємниця кіностудії»

22 серпня в прокат вийшов українсько-бельгійсько-фрацузький фільм «Поліна і таємниця кіностудії». Стрічка розповідає про 11-річну дівчинку Поліну, яка подорожує загадковими ...

На «Оскар» від України претендуватиме стрічка «Додому»

Дебютний повнометражний фільм Нарімана Алієва «Додому» представлятиме Україну на премії «Оскар» в категорії «Міжнародний фільм». Про це повідомляється на Facebook-сторінці ...

Український прапор підіймається на нові висоти разом із Dronarium Ukraine

23 серпня, у День українського прапора, Dronarium Ukraine стане одним з найпомітніших учасників загальноукраїнського флешмобу, ініційованого Президентом України.