Сучасні українські фільми покажуть школярам та інтегрують в освітній процес

Меморандум про співпрацю і консолідацію зусиль із використання фільмів українського виробництва в освітніх програмах загальноосвітніх шкіл було підписано між Міністерством культури України, Міністерством освіти і науки України та Асоціацією «Українська кіно-асоціація».

Меморандум підписали Міністр культури України Євген Нищук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та виконавчий директор Асоціації «Українська кіно-асоціація» Вікторія Ярмощук.

У документі йдеться про намір використання кінофільмів українського виробництва, тематика яких пов’язана з освітніми програмами закладів загальної середньої освіти,у якості інструментів неформальної освіти. Демонстрація таких стрічок в рамках освітнього процесу посприяєформуванню світогляду та загальнолюдських цінностей підростаючого покоління і допоможе у доступній та легкій для сприйняття формі ознайомити дітей із різними аспектами української культури, історії та здобутками сучасної вітчизняної кінематографії.

На базі Національної освітньої електронної платформи буде створено окремий інформаційний медіаресурспід назвою «Медіатека», що міститиме перелік художніх та документальних фільмів, рекомендованих до перегляду під час шкільного курсу, а також тизери до них.

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, важливо використовувати поєднання здобутків українського кінематографу, який наразі за підтримки Уряду бурхливо розвивається, та інноваційних програм у системі освіти для взаємного підсилення та достовірного освітлення багатьох історичних тем та персоналій. Він говорить: «В останні три роки в українському кінематографі з’являються фільми, присвячені тим персоналіям, подіям або віхам історії, які раніше були недосказані, перекручені, або й, навіть, знаходились під грифом «Заборонено» чи «Цілком таємно». У шкільній навчальній програмі історія також відкривається у правдивий спосіб. І фільми стануть цікавим доповненням».

Окрім цього, виконавча директорка Асоціації «Українська кіно-асоціація» Вікторія Ярмощук повідомила про досягнення попередніх домовленостей із спільнотою кінотеатрів, котрі висловили підтримку ініціативам, викладеним у меморандумі, та готові надати пільгові умови школярам для групових візитів на фільми, рекомендовані МОН для перегляду.

Фото: depositphotos.com

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

У Гельсінкі влаштують Дні українського кіно

З 22 по 24 листопада в Гельсінкі проведуть покази українських фільмів для фінської аудиторії. Фестиваль організовує Товариство українців у Фінляндії ...

Горькая пилюля: ингредиенты из сточных вод

Так как медикаменты – вещь востребованная, то на экологичность фармацевтической промышленности часто внимание обращают в последнюю очередь.

Вийшов тизер екранізації «Миколи Джері» Івана Нечуя-Левицького

На YouTube презентували тизер екранізації повісті Івана Нечуя-Левицького «Микола Джеря». Режисером стрічки «Джеря» виступила Ірина Правило, а оператором-постановником – Сашко ...