У Гельсінкі влаштують Дні українського кіно

З 22 по 24 листопада в Гельсінкі проведуть покази українських фільмів для фінської аудиторії. Фестиваль організовує Товариство українців у Фінляндії за підтримки Держкіно та Посольства України у Фінляндії.

Відкриє фестиваль мюзикл «Гуцулка Ксеня», знятий за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича. Режисерка Олена Дем’яненко особисто представить стрічку у столиці Фінляндії.

Наступним фільмом програми фестивалю стане істерн «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна. Екранізація роману Сергія Жадана «Ворошиловград» розповідає пригодницьку історію про стару бензоколонку десь на півночі Донбасу, яку від рейдерського захоплення повинен захистити головний герой фільму. Стрічку презентує акторка Руслана Хазіпова.

До Дня пам’яті жертв Голодомору, 23 листопада, на фестивалі покажуть історичний трилер «Ціна правди» режисерки Аґнєшки Голланд. Фільм заснований на щоденниках відомого британського журналіста Гарета Джонса, який першим відкрито заявив у західній пресі про Голодомор в Україні. Представить фільм та проведе обговорення після показу журналістка, письменниця та авторка сценарію стрічки Андреа Халупа.

Також у рамках фестивалю відбудеться дискусія «Жінки у культурі: виклики та досягнення» за участі українських гостей фестивалю та відомої фінської письменниці Софі Оксанен. У вересні письменниця презентувала свій новий роман, де значна частина історії присвячена Україні. Головна тема дискусії — роль жінки в формуванні культурного середовища, а також проблеми, з якими стикаються жінки творчих професій в Україні та Фінляндії.

Дні українського кіно у Гельсінкі пройдуть у кінотеатрі «Kino K-13» (вул. Kaнaвaкaту 12).

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бренд фільтрів для води випустив «найогидніші» різдвяні светри. З пластику

Цього року творцем найбридкішого різдвяного светра цілком може виявитися компанія, яка взагалі-то фільтри для води робить.

MEGOGO LIVE разом із українськими артистами створили новорічний хіт

Напередодні новорічних свят канал молодіжної альтернативної музики MEGOGO LIVE об’єднав зірок українського шоу-бізнесу у ВІА «БУРУЛЬКА» та створив жартівливий новорічний ...

Полігональні церкви португальського художника

Португальський художник Андре Чіоте зобразив ряд відомих релігійних споруд на своїх архітектурних постерах.