У Києві відкриють виставку Павла Макова

12 червня о 19:00 в столичному арт-центрі «Я Галерея» відкриють виставку Павла Макова «Фікус і ластівка», яка присвячена стану невизначеності.

Центральною роботою експозиції стала картина «Автопортрет з ластівкою» на якій, чи не вперше після 1992 року, разом з міським пейзажем Маков зобразив людину-персонажа. Це глядач, який займає перший план і дивиться на широкий ландшафт. Ми бачимо лише його потилицю, за якою можна впізнати самого художника. Таким чином, Маков робить себе спостерігачем подій.

«Назва виставки, здається, натякає на символічний вимір і приховані змісти проекту, проте це не так. Маков не зображує об’єкти задля заохочення пошуку правильних значень, що ховаються за символічною оболонкою. Навпаки, його цікавлять самі об’єкти з їхніми ефектами присутності та моментами інтенсивності. І фікус, і ластівка — не виняток», – каже арт-критик Борис Філоненко.

За словами Макова, рослина потрапила до його репертуару, коли переконала художника своєю довершеністю. Листя фікуса сформовані так, що «…неможливо уявити, що може бути з ними далі». Тоді як ластівка сама оселилася біля майстерні художника. «Вона розумна і дуже швидка. Може визначити найближче майбутнє. Здатна слиною, глиною, соломкою зробити собі домівку, але не може злетіти з земної поверхні…»

Важливим мотивом робіт Макова є існування на перетині полюсів: між реальністю та мрією, між приватним і публічним, між жіночим і чоловічим тощо. Автор намагається опанувати невизначеність між фікусом і ластівкою.

Виставка діятиме до 15 липня. Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Хорива, 49-Б.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Павильон Instagram на фестивале Cannes Lions показывает, «где заканчивается радуга»

Если вы хотите посетить все самые интересные места Фестиваля креативности Cannes Lions, то инсталляции Instagram всегда должны идти в вашем списке под номером один.

Почему Кэрри Вашингтон выбрала именно платформу Hulu для своего нового сериала

Обычно актеры и продюсеры обращаются к телеканалам и предлагают им свои сериалы в надежде, что хоть какой-нибудь из них да примут, но тут ситуация была совершенно иной.

Cannes Lions – 2019: «Визуальная диета» в соцсетях и ее влияние на умы

В современном мире практически невозможно избежать влияния тех идей и убеждений, которые освещаются в социальных медиа. Все, что мы видим - это наша "визуальная диета".