У Києві відкриють виставку, присвячену дитячій ілюстрації Ади Рибачук та Володимира Мельниченка

17 липня о 19:00 в столичному в арт-центрі Я Галерея презентують виставку «Острів», присвячену дитячій ілюстрації Ади Рибачук та Володимира Мельниченко.

Роботи, що беруть участь в проекті, створені в період 1950–1980-х років.

«Ада та Володимир використовували різноманітні техніки (від аплікації до ліногравюри) та спиралися на виразні кольорові рішення, що досі вражають сучасних ілюстраторів і художників. Кожна книга, з якою вони працювали, має свою історію, у якій лаконічно втілюється протистояння необхідності творчого самовираження й державного контролю мистецької сфери», – каже кураторка проекту Поліна Байцим.

Володимир Мельниченко та Ада Рибачук утворили мистецький дует за часів навчання на живописному факультеті Київського художнього інституту (1951–1957-і роки), хоча були знайомі й раніше. У сфері дитячої ілюстрації почали працювати ще за студентських часів. На формування їхнього творчого стилю суттєво вплинули відвідини Ненецького автономного округу в Росії — Нар’ян-Мару, острову Колгуєв та Карського моря. 27-го вересня 1959-го року художники відкрили перший регіональний музей у Нар’ян-Марі, подарувавши свої дипломні роботи місцевим жителям.

Назва виставкового проекту пов’язана з роботою митців на острові Колгуєв (Ненецький автономний округ), де вони створювали малюнки з учнями місцевої школи.

«Острів — це метафора осмислення дитинства в мистецькій практиці дуету, що водночас відсилає до ізольованості художників у часи державного цензурування мистецтва. Проте, як згадувала Ада, у центрі острова є блакитна сопка (невисока гора округлої форми), що має назву Саяк-Седе — Велике Сердце. І наше завдання сьогодні — збудувати мости до таких островів», – зазначає кураторка виставки.

Проект діятиме до 12 серпня.

Адреса: Київ, вул. Хорива 49-Б.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

«Мстители: Финал» официально названы самым кассовым фильмом в истории

Всего месяц назад поклонники этой супергеройской саги скрепя сердце признавали победу за «Аватаром» Джеймса Кэмерона.

Мюзикл «Кошки»: трейлер, который испугал аудиторию

Стоило нам поверить, что в Голливуде научились безупречно совмещать актеров с рисованными персонажами, как вышел трейлер к мюзиклу «Кошки».

TABASCO отправило писателей из приложения АБУК на пробежку

Сервис аудиокниг АБУК провел эксперимент с участием спортсменов, идею которого подсказало креативное агентство TABASCO.