У Києві відкриють виставку, присвячену дитячій ілюстрації Ади Рибачук та Володимира Мельниченка

17 липня о 19:00 в столичному в арт-центрі Я Галерея презентують виставку «Острів», присвячену дитячій ілюстрації Ади Рибачук та Володимира Мельниченко.

Роботи, що беруть участь в проекті, створені в період 1950–1980-х років.

«Ада та Володимир використовували різноманітні техніки (від аплікації до ліногравюри) та спиралися на виразні кольорові рішення, що досі вражають сучасних ілюстраторів і художників. Кожна книга, з якою вони працювали, має свою історію, у якій лаконічно втілюється протистояння необхідності творчого самовираження й державного контролю мистецької сфери», – каже кураторка проекту Поліна Байцим.

Володимир Мельниченко та Ада Рибачук утворили мистецький дует за часів навчання на живописному факультеті Київського художнього інституту (1951–1957-і роки), хоча були знайомі й раніше. У сфері дитячої ілюстрації почали працювати ще за студентських часів. На формування їхнього творчого стилю суттєво вплинули відвідини Ненецького автономного округу в Росії — Нар’ян-Мару, острову Колгуєв та Карського моря. 27-го вересня 1959-го року художники відкрили перший регіональний музей у Нар’ян-Марі, подарувавши свої дипломні роботи місцевим жителям.

Назва виставкового проекту пов’язана з роботою митців на острові Колгуєв (Ненецький автономний округ), де вони створювали малюнки з учнями місцевої школи.

«Острів — це метафора осмислення дитинства в мистецькій практиці дуету, що водночас відсилає до ізольованості художників у часи державного цензурування мистецтва. Проте, як згадувала Ада, у центрі острова є блакитна сопка (невисока гора округлої форми), що має назву Саяк-Седе — Велике Сердце. І наше завдання сьогодні — збудувати мости до таких островів», – зазначає кураторка виставки.

Проект діятиме до 12 серпня.

Адреса: Київ, вул. Хорива 49-Б.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бренд фільтрів для води випустив «найогидніші» різдвяні светри. З пластику

Цього року творцем найбридкішого різдвяного светра цілком може виявитися компанія, яка взагалі-то фільтри для води робить.

MEGOGO LIVE разом із українськими артистами створили новорічний хіт

Напередодні новорічних свят канал молодіжної альтернативної музики MEGOGO LIVE об’єднав зірок українського шоу-бізнесу у ВІА «БУРУЛЬКА» та створив жартівливий новорічний ...

Полігональні церкви португальського художника

Португальський художник Андре Чіоте зобразив ряд відомих релігійних споруд на своїх архітектурних постерах.