У Львові відкриють арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея»

10 вересня у Львові відкриють арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея», який розташований за адресою вул. Шота Руставеллі, 8-А. Свою діяльність заклад розпочне з виставки Ігоря Яновича «Чорне».

«Виставка є достатньо особистою, щоб глядач/ка могли потрапити у суб’єктивний простір автора і відчути власні переживання, але й більшою за окремий досвід, адже виходить на ширше визначальне питання: що таке досвід споглядання, коли діє чорне?», – каже арт-критик Борис Філоненко.

Об’єм проекту розкривається в розрізі персональної практики Яновича, в живописних серіях і замальовках якого чорне грає головну роль, а також в різноманітному доробку художників XX—XXI століть: Казимира Малевича, Аніша Капура, Еда Рейнхардта, Марка Ротка, П’єра Сулажа, Франца Кляйна, Роберта Мазервелла тощо.

Ігор Янович, серія: Чорне, 2019, олія, емаль, полотно 130х110 см

На думку Філоненка, «Чорне» Яновича — серія про самостійну поведінку матерії (коли фарба стікає або крапає на полотно) у поєднанні з жестом автора (коли чорні лінії нагадують каліграфічні форми або утворюють контрольовані насичені чи, навпаки, зникаючі плями).

«У цих роботах чорний — не найчорніший, а такий, що матеріалізує суб’єктивний простір, чутливий до експресії різної інтенсивності, в якому існує місце різкому жесту, очікуванню і спостереженню за зміною матерії, дріпінгу, рельєфу і монохромним площинам. Чорний тут нічого не символізує. Він закликає до проникливості і робить явною присутність», – додає арт-критик.

Ігор Янович, серія: Чорне, 2019, мішана техніка, папір, А4

Відкриття галереї триватиме з 10:00 до 19:00. Відвідувачі зможуть не лише оглянути виставку, а й познайомитись з командою арт-центру та зустрітись з Ігорем Яновичем.

Фото надані арт-центром «Я Галерея»

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Бренд фільтрів для води випустив «найогидніші» різдвяні светри. З пластику

Цього року творцем найбридкішого різдвяного светра цілком може виявитися компанія, яка взагалі-то фільтри для води робить.

MEGOGO LIVE разом із українськими артистами створили новорічний хіт

Напередодні новорічних свят канал молодіжної альтернативної музики MEGOGO LIVE об’єднав зірок українського шоу-бізнесу у ВІА «БУРУЛЬКА» та створив жартівливий новорічний ...

Полігональні церкви португальського художника

Португальський художник Андре Чіоте зобразив ряд відомих релігійних споруд на своїх архітектурних постерах.