У Львові відкриють арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея»

10 вересня у Львові відкриють арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея», який розташований за адресою вул. Шота Руставеллі, 8-А. Свою діяльність заклад розпочне з виставки Ігоря Яновича «Чорне».

«Виставка є достатньо особистою, щоб глядач/ка могли потрапити у суб’єктивний простір автора і відчути власні переживання, але й більшою за окремий досвід, адже виходить на ширше визначальне питання: що таке досвід споглядання, коли діє чорне?», – каже арт-критик Борис Філоненко.

Об’єм проекту розкривається в розрізі персональної практики Яновича, в живописних серіях і замальовках якого чорне грає головну роль, а також в різноманітному доробку художників XX—XXI століть: Казимира Малевича, Аніша Капура, Еда Рейнхардта, Марка Ротка, П’єра Сулажа, Франца Кляйна, Роберта Мазервелла тощо.

Ігор Янович, серія: Чорне, 2019, олія, емаль, полотно 130х110 см

На думку Філоненка, «Чорне» Яновича — серія про самостійну поведінку матерії (коли фарба стікає або крапає на полотно) у поєднанні з жестом автора (коли чорні лінії нагадують каліграфічні форми або утворюють контрольовані насичені чи, навпаки, зникаючі плями).

«У цих роботах чорний — не найчорніший, а такий, що матеріалізує суб’єктивний простір, чутливий до експресії різної інтенсивності, в якому існує місце різкому жесту, очікуванню і спостереженню за зміною матерії, дріпінгу, рельєфу і монохромним площинам. Чорний тут нічого не символізує. Він закликає до проникливості і робить явною присутність», – додає арт-критик.

Ігор Янович, серія: Чорне, 2019, мішана техніка, папір, А4

Відкриття галереї триватиме з 10:00 до 19:00. Відвідувачі зможуть не лише оглянути виставку, а й познайомитись з командою арт-центру та зустрітись з Ігорем Яновичем.

Фото надані арт-центром «Я Галерея»

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Вийшов тизер екранізації «Миколи Джері» Івана Нечуя-Левицького

На YouTube презентували тизер екранізації повісті Івана Нечуя-Левицького «Микола Джеря». Режисером стрічки «Джеря» виступила Ірина Правило, а оператором-постановником – Сашко ...

Где находятся лучшие аттракционы мира для детей?

Австралийская страховая компания составила своеобразные карты для каждой части света, обозначив на них места, которые наверняка будут интересны детям.

Полагаются ли ИИ авторские права?

Ведомство по патентам и товарным знакам США недавно задалось вопросом, как развитие искусственного интеллекта может повлиять на авторские права. Для чего оно обратилось к публике с рядом вопросов.