Чи лишаються особисті дані в мережі Інтернет особистими?

Як часто Ви користуєтеся такими платформами, як Facebook, Google, , Airbnb, Twitter, сервісами Apple? Остаточної відповіді ми не отримаємо, але однозначним є те, що користуються всі: хоча б раз на місяць, чи тиждень, та є й такі, хто — щодня.

Очевидним лишається факт, що ми як користувачі, замислюємося не досить часто про те, де  лишаємо свою особисту інформацію, і на кого вона може розповсюдитись.

Наразі термін «user data», що років 5 тому назад не був і зовсім на слуху – вже добре відомий та доволі обговорюваний. Сьогодні «інформація про користувачів» вже має правову захищеність.

Ігнорувати таку гарячу тему не стали технологічний блог AddictiveTips (який є замовником) та британське креативне агентство NeoMam, які все ж таки відшукали відповіді на питання: кому потрібна ваша особиста інформація та хто із технічних гігантів її поставляє.

В результаті аналізу даних, що є у вільному доступі з 2010-го року, було розроблено низку кольорових діаграм та графіків з відсотковими та чисельними показниками, які здатні відобразити картину зі всіма деталями.

Отже, для дослідження було відібрано топ технологічних компаній та платформ для соціальних медіа, до яких увійшли:

Facebook, Google, Airbnb, Apple LinkedIn, Twitter, Snapchat, Oath (зараз Verizon Media), WordPress, Reddit.

В загальному, дослідження відбувалося в декілька етапів. Аналізувалися на скільки доступний є звіт компанії про прозорість інформації, які країни та який проміжок часу вони охоплюють; визначалися також країни, які вимагають дані від технічних гігантів, вираховувалися кількість таких запитів, і, відповідно, відсоток задоволених з них.

Маємо такі дані: найбільше запитів на інформацію про користувачів було зроблено та задоволено в США. І більшу частку від загального числа зробив саме уряд країни та конкретно до  Facebook.

Наступним лідером серед країн, яким було зроблено такі запити – Німеччина. Половина запитів тут було зроблено до компанії Apple. Наступними в такому топ-країн, в яких хочуть знати про громадян, йдуть Індія та Велика Британія, в яких, як і в США, найбільше запитів було зроблено до  Facebook.

В 20-ку країн, які отримують запити до технологічних компаній на інформацію про користувачів, Україна не входить, та незначні дані є: 99 запитів за останній рік задовольнив Google, 44 – Facebook, 2 – Apple.

Щодо топ-компаній, які надають інформацію, і цим самим задовольняють запити є:

Apple – 80.13%, Snapchat – 80.01%, Reddit – 77.07%, Facebook – 74.34% та Google – 66.27%

В ході дослідження також було помічено цікаву послідовність: з 2010-го року по 2017-ий загальна кількість запитів зростала (з 27 625 до 382 242), а у 2018-ому році, коли майже кожен третій є активним користувачем Інтернет — мережі – цифра, що позначає кількість запитів на особисту інформацію, падає.

У відсотковому еквіваленті такий спад з 2017 по 2018 рік, становить 37%. Одна із причин такого явища – введення законів, що захищають особисті дані користувачів та чимала кількість скандалів навколо цього. Чи буде рости цей показник вгору, чи все ж таки, наші дані будуть особистими й конфіденційними – лишається спостерігати за розвитком дій, або ж ставати обачнішим та діяти на випередження.

Автор: Ілона Должко

За матеріалами: https://www.addictivetips.com/

Тэги:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Лучшая рождественская реклама брендов — 2019

Чем ближе одна из самых долгожданных дат года, тем охотнее бренды шутят, сочиняют сказки и рассказывают людям душещипательные истории.

Екатерина Жук о причинах неудачи благотворительных проектов и неприбыльных организациях

Компания, которая хочет быть (или казаться) социально ответственной, начинает заниматься благотворительными проектами. Но проблема в том, что бренды не всегда ...

OMD Optimum Media – медиаагентство №1 в мире и регионе ЕМЕА

Согласно отчету о мировых биллингах, составленному исследовательской компанией COMvergence, в 2019 году OMD Optimum Media сохранило за собой звание крупнейшего медиаагентства в мире