Експертам – співпраця з українськими ЗМІ

За перші 9 місяців роботи сервісу, що допомагає експертам висвітлювати власну позицію в українських ЗМІ, а журналістам – швидко знаходити спікерів на шоу та коментаторів для друкованих матеріалів, засновники дійшли висновку – інновація прижилася.

«Переважна більшість журналістів, які познайомилися на практиці із можливостями HelpSMI, перетворилися на наших постійних користувачів», – говорить засновниця сервісу Анастасія Ширіна. «Ми стали конкурентною перевагою тих засобів масової інформації, які слідкують за новинами медіа-ринку та не бояться інновацій».

Програма, про яку йде мова, працює наступним чином. Журналіст створює матеріал, скажімо, на тему корупції в медичних закладах. Його стаття майже готова, але бракує коментаря експерта. Замість того, щоб шукати електронні адреси підходящих людей та писати десятки листів в надії отримати бодай одну компетентну відповідь вчасно, журналіст створює інформаційний запит та одним кліком надсилає його мережі експертів HelpSMI, які при реєстрації визначили категорії «Корупція» та «Медицина» сферами своєї компетенції. У кого є інформація, бажання і час відповісти – відповідають. Журналісту залишається ознайомитися із запропонованими коментарями й обрати найкращі для матеріалу.

Можливостями HelpSMI радо користуються радіостанції й телеканали, знаходячи нових героїв для ефірів передач чи коментаторів поточних подій. Надзвичайно корисним сервіс є для видань, які регулярно проводять бліц-опитування або знаходяться у пошуку колумністів.

З моменту старту роботи, до HelpSMI приєдналося близько 2700 користувачів. Було створено більше 700 інформаційних запитів. За статистикою, 90% питань знаходять відповіді належної якості та у встановлені журналістом терміни. Найбільш обговорюваними темами наразі є політика, українське законодавство, автомобілі, медицина, психологія, технології та питання міграції українців за кордон.

«HelpSMI для мене — це вже «чарівна паличка», яка дає можливість оперативно зібрати експертні коментарі. В прямому сенсі рятує мої дедлайни. Плюс, розширює перелік спікерів – замість того, щоб вкотре телефонувати по коментар умовному «Пупкіну», створюю запит на платформі», – коментує свій досвід використання сервісу Ірина Шевченко, оглядач УНІАН. Євген Шишацький, кореспондент Liga.net, відзначив, що, попри специфічну тему та жорсткий дедлайн, вони з колегою у дуже стислий період часу отримали одразу сім коментарів для статті завдяки створенню запиту на HelpSMI.

А ось що говорить про сервіс редакція видання Na Chasi: «HeplSMI для нас – необхідний інструмент та помічник, який ми вже звично використовуємо для бліц-опитування експертів, де збирається багато різних точок зору щодо одного питання. HeplSMI суттєво заощаджує наш час, оскільки пошук експертів і очікування відповіді на електронні листи – справа не з легких. Раніше ми саме так і робили. Тепер достатньо просто лишити запит зранку, а ввечері вже можна публікувати готове опитування».

Співпраця з українськими ЗМІ цікава переважній більшості експертів. Людям подобається ділитися знаннями, бачити своє ім’я (чи назву організації) у популярних матеріалах. Засновники поспілкувалися із декількома активними експертами, коментарі яких доповнюють статті провідних інформаційних агенцій країни, аби з’ясувати, чи дійсно запропонована модель сервісу є вигідною для другої сторони.

Ось що відповіла Софія Кас’яненко, PR-директор Українського інституту майбутнього: «Об’єднання людей, сприяння їхньому взаєморозумінню заради створення чогось вартісного у майбутньому — це те, чому я зараз присвячую більшість свого часу. Сервіс HelpSMI – один із інструментів, що допомагає мені здійснювати цю місію. Завдяки ньому я дізнаюся про інформаційні потреби суспільства від журналістів і якщо затребувану інформацію може надати один із знайомих мені експертів, одразу біжу «штурмувати» його питаннями від ЗМІ. Я вірю в те, що наша співпраця призведе до підвищення освіченості, толерантності та порозуміння у нашій державі у найкоротший термін».

Олександр Сітухо, голова ради ГО «Асоціація Захисту Активів»: «Вважаю, що це гарний проект з великими перспективами, тому намагаюсь завжди відповідати на запити журналістів у своїй сфері компетенції. Натомість отримую чітке розуміння дійсно актуальних трендів інформаційного простору. Сподіваюсь, проект у недалекому майбутньому стане повноцінною експертною біржею».

Опубліковані на сайті історії успіху свідчать про те, що послугами HelpSMI активно користуються не тільки широковідомі ЗМІ, але також молоді проекти і регіональні інформаційні агенції.

Проект покликаний сприяти підвищенню якості української журналістики, захисту свободи слова в Україні та демократизації ринку експертних коментарів, який нещодавно був привілегією дуже обмеженого кола людей. Відтепер, якщо ви маєте знання та драйв, дорога у будь-яке українське ЗМІ для Вас відкрита.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Американские подростки тратят больше времени на YouTube, чем на Netflix

Американские подростки тратят больше времени на просмотр видео на YouTube, чем на Netflix. Об этом свидетельствуют данные исследования компании финансовых ...

Креативимо для тих, хто піклується

Агенція Leo Burnett Ukraine створила серію рекламних ТВ-роликів для мережі супермаркетів «Фора»

Herbalife Nutrition і ФК «Шахтар» продовжили співробітництво

ФК «Шахтар» і світовий експерт в області збалансованого харчування компанія Herbalife Nutrition оголошують про продовження співпраці. Як і раніше, Herbalife Nutrition виступатиме в якості Офіційного Партнера з харчування ФК «Шахтар».