Роза Санчес: «Креатив починається з формування команди»

Спікер і гостя Форуму Креативних Індустрій Роза Санчес – відома в Іспанії та Європі  актриса та хореограф.  Вже довгий час мисткиня працює з мультидисциплінарними та мультимедійними проектами, намагаючись поєднати традиційні творчі прийоми з найсучаснішими технологічними рішеннями.
Художній керівник і засновниця Konic thtr & lab. Kònic це інноваційний проект, який досліджує через мистецтво проблеми та можливості, які забезпечують впровадження нових технологій у нашому повсякденному житті.

Ми задали пані Розі декілька запитань, на які вона люб’язно погодилася відповісти.

Ви займаєтеся диджиталізацією культурно-мистецьких проектів.  Що на ваш погляд важче: розробити цей проект, чи просунути його, донести його до аудиторії?

— Щоб розробити достойний проект, сьогодні потрібно мати певний ресурс. З іншого боку, просування проекту, особливо пошук нових аудиторій потребує навичок. І ці навички потрібно постійно оновлювати. Адже в креативному культурному секторі діє надто багато гравців. І всі прагніть зробити свій продукт цікавим для споживача. Ця конкуренція постійно вимагає від нас пошуку нових способів, нових навичок, нових шляхів, і цей процес не можна зупиняти. Зупинка в креативі – це смерть.

Чи не могли би Ви детальніше розповісти, про нові креативні навички, які ви використовуєте в просуванні Ваших проектів?

— Якщо ми говоримо про просування, наприклад, музеїв, ми завжди шукаємо специфічних, незвичайних кураторів, які не лише розуміють вся способи архівації та диджиталізації музейних експонатів, але й вміють донести інформацію до потрібної аудиторії. Пошук таких непересічних комунікаторів – теж креативний процес. Пошук талановитих інженерів, які належним чином побудують та налагодять процеси диджиталізації.

В театрі  — свої особливості. Дотепер театри дуже мало присутні в інтернеті, вони дуже мало використовують нові технології. Тому сьогодні більшість театрів відчуває суттєві комунікаційні проблеми з новими поколіннями перш за все. Тому театрам життєво необхідні професіонали, які здатні налагодити ефективне оснащення театрів сучасними комунікаційними інструментами і технологіями, дати в руки жерців Мельпомени потужну найсучаснішу комунікаційну зброю.

От і виходить, що будь який креативний проект починається з формування команди. Бо в центрі будь-якого найсучаснішого технологічного рішення стоять і будуть стояти люди.

Де ви знаходите таких цінних професіоналів: шукаєте через кадрові агенції чи готуєте самі?

— Ми застосовуємо обидва варіанти: і шукаємо, і навчаємо.

На Ваш погляд, чи важко диджиталізувати Лопе де Вега?

— Якщо ви маєте на увазі тексти – проблем нема, це вже давно зроблено. А що стосується вистав, постановок… Чому б і ні? Все залежить від інтерпретації, від режисерського бачення. Якщо якийсь сміливий режисер спробує створити цифрову «Собаку на сіні» або бодай виставу з цифровими ефектами – це може бути і геніально, і нудно, і феноменально захоплююче, і бездарно. Але причина в жодному випадку полягатиме не в технологіях….

Як ви оцінюєте змістовне наповнення і атмосферу Форуму Креативних індустрій?

Враження виключно позитивні. Дуже вразила велика кількість локацій, в кожній з котрих проходять незмінно цікаві і змістовні виступи. Вся атмосфера Форуму підтвердила мої враження про Україну взагалі як про країну що стрімко розвивається.

З ваших виступів на Форумі ми отримали дуже багато цікавої і корисної інформації. А що Ви знайшли для себе корисного і цікавого на Форумі?

— У мене склалося враження, що перший і другий поверх на Форумі – це абсолютно різні світи. На першому поверсі презентувалися дуже цікаві і змістовні проекти, а других поверх був відданий для живих дискусій, і я бачила і розуміла, наскільки ці дискусії потрібні  і професійній спільноті, і суспільству загалом.  Таке неочікуване «зонування» для мене було дуже цікавим та повчальним. Але мені здається, що якби вдалося поєднати ці два поверхи, креативна синергія на Форумі спостерігалася б ще більш яскраво.

Питання ставив Олексій Фурман

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

12-й гравець Динамо: креативна кампанія від Favorit Sport

Футбол - це гра мільйонів, яка об'єднує людей по всьому світу. Медіа-агентство Forward Media організувало нестандартне розміщення зовнішньої реклами для компанії Favorit.

З посмішкою жити смачніше: редизайн бренду «Розумниця»

Агенство Millenlow Adventa створило редизайн бренду "Розумниця".

Порядок – це ти. Новий ролик Патрульної поліції України

Для того, щоб розкрити суть філософії community policing і продемонструвати простоту її принципів мільйонам українців, агентство ANGRY створило 30-секундний ролик для телеканалів із національним покриттям.