У Києві презентують виставку про перехідні стани людини

22 серпня в галереї «Лавра» відкриється виставка «Blue Monday» художників Романа Михайлова, APL315 і Бориса Кашапова. Початок відкриття — о 19:00.

Blue Monday — це псевдонаукова назва найбільш сумного дня в році і найдовшої пісні в історії британських хіт-парадів. Зазвичай в англійській мові слово «blue» означає смуток і зневіру. Сумний понеділок символізує сезонну тугу, яка найбільш гостро відчувається після вихідних і відпусток. Поняття «Blue Monday» також відоме в клубній культурі, коли після бурхливих веселощів, алкоголю і наркотиків настає похмілля і почуття спустошення.

Художники розглядають це явище не як перехід від піднесеного настрою до занепаду, а як два полюси, які існують водночас. Загострений стан в суспільстві і стреси підвищують попит на веселощі. Проводиться все більше рейвів, відкриваються нові бари, наркотичні речовини стають доступними для кожного школяра. Таким чином, свідомість шукає можливість чинити опір небажаній реальності. Але будь-яка вечірка завжди закінчується і людина знову опиняється в неприємній ситуації. Сумний понеділок чекає на кожному кроці.

На виставці буде представлена ​​графіка Бориса Кашапова, живопис і два масштабних настінних розписи Романа Михайлова і APL315, створені у дворі галереї «Лавра». Для обох близька вулична культура. Графіті, з властивою їм наївністю і іронією, стали для них найбільш чесною формою висловлення. Графіті APL315 нагадують малюнки з іспанської печери Басінете. З доісторичних часів сцени битви залишаються найбільш правдивою картиною реальності. На противагу виступають розписи Михайлова — психоделічні смайлики, які виправдано можуть стати символом сучасності. Перебуваючи між ними, є шанс зловити момент переходу від веселощів до суворих буднів.

Виставка діятиме до 15 вересня.

Адреса галереї: Київ, провулок Лаврський, 9.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Выбери своего спонсора: как «перевернуть» благотворительность

Что если ребенок, живущий в нищете, сможет сам выбирать себе спонсора?

Кегли как произведение искусства

Креаторы из Австралийского города Брисбена вновь взялись за кегли. Вернее, за превращение их в предметы искусства. А все ради благотворительности.

Ikea призывает передавать дальше старую мебель

Компания Ikea решила реабилитировать старую мебель в глазах публики.