VII хвиля дослідження ставок промо персоналу: підсумки 2018 року

Стало доброю весняною традицією підбивати підсумки цінових досліджень, які відображають ставки польового персоналу проектів маркетингових сервісів. Прозорий звіт, в якому приймали участь 31 агентство, сприяє розвитку цивілізованого ринку, допомагає рекламодавцям «прикинути» бюджет та ставить перепони демпінгу.

Попередні підсумки наголошували, що 2017 рік був переломним в галузі: активізувались клієнти, помітно зросла кількість і якість кампаній. Зростання ринку маркетингових послуг у 2018 порівняно з 2017 склало 17%, найбільш динамічними напрямками виявились Consumer promo та Event Marketing  — тобто саме ті, в яких участь персоналу визначає успіх проекту.  В той же час за даними Держстату інфляція в Україні’2018 була рекордно низькою за останні роки – всього 9,7% по року. Врахуючи ці позитивні зміни, цікаво, як вплинула макроекономічна ситуація на вартість робіт промоперсоналу.

Головний висновок досліджень дає привід для оптимізму: загалом ставки різних категорій персоналу виросли на 27-68%, що, безумовно, не наслідок інфляції, а чіткий показник одужання ринку.

 

Промоутери: ті, що на першій лінії

Найменш затратні – вуличні активності, розповсюдження ліфлетів та зразків. Відповідно і ставки таких робітників мінімальні, 73-83 грн. за годину з урахуванням усіх податків, зимою на 25% більше. Порівняно з попереднім роком, в цьому сегменті можна відмітити значний ріст +55%/+68%.

Наступний рівень, консультанти в торгівельних мережах, отримують в 2018 році 82-97 грн. погодинних, що на 42-52% більше ніж в 2017. Консультанти «підвищеної кваліфікації» з особливими навичками та вимогами до зовнішності заробляють 118-139 грн/год. з урахуванням усіх податків (плюс 46-50% від 2017 року).

Хлопці та дівчата, що заохочують відвідувачів продегустувати новинку, коштують 82-99 грн/год. у рітейлі та 215-250 грн. погодинно, у закладах HoReCa. Загальне зростання ставок дегустаторів 42-53%.

Middle line: майже актори, майже моделі, майже розвідники

Це дуже специфічний сегмент персоналу, від якого очікують не тільки загальної промо-підготовки, а ще й деякої акторської майстерності. Активізація Event Marketing, азартна участь покупців у будь-яких розважальних кампаніях провокує високий попит на талановиту молодь. Тож і ціна відповідна: участь аніматора – 371-462 грн. за годину з урахуванням усіх податків, модель – 687-832 грн/год. Гонорари виросли на 37-47% порівняно з 2017.

Таємні покупці, які «грають» зацікавлених відвідувачів магазинів та «досліджують» модель комунікації у торгівельній мережі, отримують 109-129 грн/ТТ, з урахуванням усіх податків, +36-37% динаміка з попереднім роком.

Мерчандайзери: свої серед чужих

Це ті самі хлопці та дівчата, які співпрацюють в магазині зі штатними працівниками, стимулюючи збут продукції клієнта на полицях та прилавках. Погодинно без бонусів вони коштують 95-108 грн., з урахуванням усіх податків, що на 27-34% більше 2017 року. Для довгострокових проектів має сенс наймати мерчандайзерів на місячні контракти, заробітна платня складає 11134-13036 грн/міс., з урахуванням усіх податків, для супермаркетів та 10807-12551 грн/міс. для «прилавків». Динаміка порівняно з 2017 роком – 29-38%.

Нова категорія, мерчандайзери, що отримують бонуси за результатами проекту, заробляють 13136-15740 грн/міс. в супермаркетах, та 12853-14917 грн/міс., з урахуванням усіх податків,  в традиційних магазинах.

Супервайзери: польові керівники

Це майбутні начальники, які контролюють промо на місцях та відповідають за все, що відбувається «в полях». Для коротких проектів вигідно ставити супервайзерів поденно, плата варіюється в залежності від кількості охоплених точок. Оплата «супера» без авто та без бонусів – 520-1055 грн/день. з урахуванням усіх податків, що на 34-51% більше ніж в 2017.

Деякі проекти потребують додаткового обладнання, контролю та гнучкості. На такий випадок працюють супервайзери з автомобілями, в середньому вони працюють 5 годин та отримують від 811 до 1622 грн. за день з урахуванням усіх податків; керівники проектів в HoReCa коштують дорожче 1073-1916 грн. щоденно.  Майже такий самий бюджет треба мати на увазі для проектів, де потрібні «супери» з технічними навичками для інсталяції конструкції – 1106-1929 грн/день, з урахуванням усіх податків.

Висновки

Отже, загальна картина доволі оптимістична. Інфляція гальмує, промо-активність та ефективність проектів зростає, оплата персоналу збільшується. Галузь розвивається поступовими, помітними темпами. Єдине, про що мріють як рекламісти, так і клієнти —  це стабільність економіки та яскраві, креативні проекти, які стануть не тільки цифрами, але й помітною історією сучасного рекламного ринку.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

В США создан “Совет внимания” с фокусом на качество размещения рекламы

В мире, где люди ежедневно бомбардируются тысячами рекламных сообщений, самой большой ценностью становится внимание. Чтобы обратить внимание рекламодателей на этот момент, ключевые эксперты «экономики внимания» создали Совет внимания, The Attention Council (TAC),

Publicis Groupe запустила в Україні ексклюзивне аудиторне дослідження PACE panel

З його допомогою агенції групи зможуть оцінювати поведінку споживачів із високим рівнем доходу, аналізувати різницю у поводженні користувачів соцмереж та використовувати багато інших додаткових переваг

Украинские победители Epica International Awards 2019

Сегодня в Амстердаме наградят победителей Epica Awards, единственного в мире креативного фестиваля, где судьями выступают исключительно представители прессы