10 найкращих інструментів у роботі піар-менеджера

Успіх PR-проекту багато в чому залежить від того, наскільки якісно виконується взаємодія зі ЗМІ, організуються інформаційні потоки і медіаполе компанії. На думку експертів, які активно працюють на платформі Deadline.com.ua  — роботу піарника спрощує ряд онлайн-сервісів. Вони допомагають бути на зв’язку із представниками ЗМІ, редагувати тексти, робити масові публікації, відстежувати згадування бренда або клієнта у медіа.

Маркетинг-менеджер компанії JBS Ukraine Тарас Набок радить:

Щоб бути на зв’язку із представниками ЗМІ – реєструватися на ресурсах pressfeed та deadline.com.ua, де журналісти публікують свої запити. Каже, це можливість відповідати на запити журналістів від імені бренду. Адже якісний експертний коментар буде опубліковано у ЗМІ безкоштовно.

Для редагування текстів російською мовою інколи можна використовувати glvrd.ru. Сервіс виявляє так звані стоп-слова, допомагає відфільтрувати канцеляризми та інший словесний непотріб. Український текст рекомендує перевірити на сайті Soloveiko.io, який показує помилки у словах та рекомендує альтернативні варіанти.

Для масових публікацій пресс-релізів рекомендуємо prnews.io. Тут можна отримати рекомендації щодо тексту пресс-релізу, вам допоможуть підібрати потрібні видання у певному регіоні і навіть надішлють пресс-реліз замість вас. Після публікації новини можна отримати детальний звіт про те, які ЗМІ опублікували матеріал.

Щоб оперативно реагувати на згадки iменi вашего клiента або назву бренда в медiа, налаштувати сповiщення можна за ключовими словами в Google Alerts. Крім того є сервіси, що моніторять згадки в ефірі ЗМІ такі як: looqme, looksmi, socialism та інші.

А от інші експерти, як от Артем Охрей — головний виконавчий директор веб-агенства Arto – радить у роботі піар-менеджера застосовувати автоматизацію. За його словами, це важливий елемент роботи у багатьох сферах, і для піарника вона також дуже корисна. Наприклад, якщо необхідно швидко знайти чи постійно відслідковувати згадки певної компанії або бренду в інтернеті, то у цьому допоможе низка інструментів:

BuzzBundle –цікавий інструмент, представлений у вигляді додатку, який потрібно встановити на комп’ютер. Повний функціонал програми доступний у платній версії, однак безкоштовний варіант теж цілком годиться для роботи: він лише приховує частину повідомлень. Як і в Google Alerts, для початку роботи достатньо просто ввести ім’я бренду/компанії. Програма особливо добре виконує пошук згадок у Twitter і Facebook; також вміє працювати з блогами, але в україномовному і російськомовному сегменті не настільки ефективно, як в англомовному.

SemanticForce – дуже потужний інструмент, здатний виконувати пошук не лише в соцмережах, але й у безлічі онлайн-видань, блогів, форумів та інших ресурсів, фільтрувати отримані згадки за країною, регіоном, тематикою та іншими параметрами. Однак, існує тільки у платній версії.

А як бути, якщо певну сторінку в інтернеті  вже знайдено (наприклад, тему на форумі або коментарі в блозі), де обговорюється (або потенційно може обговорюватися) ваша компанія / бренд, а тепер хочеться просто стежити за цим обговоренням в автоматичному режимі, щоб відслідковувати нові коментарі, доповнення, відгуки і отримувати негайне сповіщення про зміни?

Для цього також є інструменти: Android-додаток Web Alert і розширення для Chrome Page Monitor будуть надсилати повідомлення про нові коментарі на телефон або комп’ютер відповідно. Обидва додатки є безкоштовними і зручними в роботі.

Успішність чи неуспішність піар-менеджера, залежить  від дуже багатьох факторiв — як особистих так i об’єктивних. Щоб визначити успiшність та неуспiшность роботи піар-менеджера потрібно проаналізувати інформаційний вплив його кампаній на цільову аудиторію.

Для цього потрібно чітко знати, хто є цільова аудиторія бренда, продукта або клієнта. Далі з’ясувати, що відвідує, читає та слухає дана ЦА і проаналізувати присутність згадувань умовного “бренда” на даних каналах. Якщо інформація на обраних ресурсах регулярно з’являється і вона відповідає поставленим цілям, то роботу піар-менеджера можна вважати ефективною.

Що ж до питань, які найчастіше задають піар-менеджерам, то найчастіше звучить — яка ваша ціна? Як гарантується конфіденційність? Як виміряти результат роботи? Покажіть приклади успішної роботи, з ким раніше працювали, який є досвід?

«Багато людей не розуміють, що піар дає перші результати через 6-9 місяців, а успіх приходить через 9-18 місяців важкої та сумлінної праці»,— каже Марина Калініна, доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка 

Про клієнта піарнику потрібно знати все: досягнення, помилки, конкуренти, вороги. Варто знати неприємні моменти минулого, що можуть загрожувати іміджу, якщо їх не опрацювати завчасно. Слід перевірити відгуки, а особливо негативні та опрацювати їх. Бажано підготувати контр-аргументи заздалегідь.

Слід провести аналіз і дізнатись, як клієнта характеризують люди з його оточення та як його сприймає цільова аудиторія. Важливо будувати імідж клієнта на його реальних сильних сторонах, досягненнях та перспективах.

І оскільки політика, на думку експертів – галузь роботи піарника, яка користується найбільшою популярністю все має обговорюватися наперед. Адже це відносини з двостороннім рухом. Наприклад, в політиці піарник працює не тільки з самим клієнтом, а зі всією його родиною.

Окрім політики — вважає Марина Калініна  — найбільш затребуваними та трендовими є репутаційні комунікації, digital, кризові комунікації (взагалі, в Україні кризові менеджери на вагу золота) та комунікативний захист бізнесу в корпоративних конфліктах. Подібних фахівців взагалі одиниці.

 «Із розвитком цифрових технологій, робота піар керівника може ставати більш зрозумілою щодо KPI на відміну від анонімних спам-розсилок 2000-х. Deadline економить час представникам ЗМІ тричі: на етапі пошуку експертів, на етапі погодження коментарів, на етапі сповіщення щодо результатів публікації. Якщо ставити за ціль коментувати події 3 рази на тиждень, то через 3 місяці можна отримати 36 безкоштовних статей із кваліфікованою думкою. Непогано!» — прогнозує тренди команда проекту.

Tags:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Google запускает курсы медиаграмотности для детей

Google запускает курсы медиаграмотности для детей. Программа включает обучающие игры, которые помогают детям распознавать дезинформацию в интернете – фейковые URL-адреса ...

Освітня платформа Creative Practice презентувала результати дослідження про кар’єру дизайнера

У травні та червні цього року освітня платформа Creative Practice провела дослідження серед студентів та працедавців щодо того, як вони ...

Почему современный менеджер должен видеть красный чаще, чем синий

Если вы хотите использовать свое время и энергию мудро, рекомендуем вам постигнуть разницу между синим и красным, приоткрыв завесу цветовой теории трансформации.