3 українські стрічки, які варто подивитись цієї осені

Незабаром в українських кінотеатрах покажуть фільм про Василя Стуса, сімейне фентезі про дівчинку, яка потрапляє по той бік кіноекрану, та екранізацію за мотивами повісті Івана Франка.

«Поліна і таємниця кіностудії»

11-річна Поліна нічого не знає про своє минуле і батьків. Вона живе в будинку зі злою тіткою та двоюрідним братом. Ті планують позбутися дівчинки в день її народження, щоб отримати таємничу спадщину – кіностудію. Героїні вдається втекти, і вона вирушає в небезпечну подорож світами інших кінофільмів, де знаходить нових друзів та намагається дізнатись правду про власну родину.

Стрічку зняв французький кінорежисер Оліас Барко.

Головну роль виконала юна Поліна Печененко. Також до акторського складу увійшли Жан Рено та Василь Вірастюк.

Фільм створено у копродукції України, Бельгії та Франції. Зокрема, уряд нашої держави виділив на стрічку 10,8 млн гривень.

Прем’єра: 22 серпня

«Заборонений»

Фільм розповідає про видатного поета й одного з найактивніших представників дисидентського руху Василя Стуса (Дмитро Ярошенко). У центрі сюжету – його боротьба із радянською системою, яка пригнічує українську державність та культуру. Творці стрічки обіцяють показати «реальну історію нескореного поета, історію кохання і зради, людської гідності та підлості».

2018 року навколо «Забороненого» розгорнувся скандал через те, що з фільму прибрали сцену із адвокатом Василя Стуса – нині українським політиком Віктором Медведчуком. За словами режисера стрічки Романа Бровка, сцену прибрали через обмежений хронометраж. Однак на вимогу громадськості фрагмент обіцяли дозняти. У травні цього року голова Держкіно Пилип Іллєнко підтвердив, що сцена з паном Медведчуком у стрічці таки є.

Цікаві факти про фільм:

  • Робоча назва стрічки – «Птах душі». Саме так називалась остання збірка віршів Василя Стуса.
  • Виконавця головної ролі обирали з-поміж понад 50 претендентів. Кастинг проходили 27 чоловіків. Врешті-решт затвердили київського актора Дмитра Ярошенка, який справді дуже схожий на Стуса.

Прем’єра: 5 вересня

«Захар Беркут»

Режисер «Кіборгів» Ахтем Сеїтаблаєв готує для українських глядачів історичний екшен, в якому буде і військове протистояння, і конфлікт головних героїв, і красиві види Карпат.

Дії стрічки розгортаються в 13 столітті. Монгольський хан Бурунда прагне знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити чисельного ворога.

У роботі над «Захаром Беркутом» взяла участь велика міжнародна акторська команда з України, США, Великої Британії, Казахстану та Монголії. Зокрема, головну роль зіграв американський актор Роберт Патрік, який відомий за участю в фільмі «Термінатор-2. Судний день» та телесеріалі «Секретні матеріали».

За словами Ахтема Сеїтаблаєва, фільм знімали англійською мовою, але для українського кінопрокату стрічку продублюють українською мовою.

Прем’єра: 10 жовтня

Фото: stusfilm.com.ua

Тэги:

ТЕБЕ МОЖЕТ ПОНРАВИТЬСЯ

Лучшая рождественская реклама брендов — 2019

Чем ближе одна из самых долгожданных дат года, тем охотнее бренды шутят, сочиняют сказки и рассказывают людям душещипательные истории.

В Україні зняли соціальну рекламу, яка закликає перенести святкування Різдва на 25-те грудня

19 грудня була оприлюднена соціальна реклама, яка спрямована на популяризацію ідеї перенесення святкування Різдва з 7-го січня на 25-те грудня.

Бренд – поняття суспільне. Теми, тенденції та уроки Eurobest-2019

Цьогорічні роботи Eurobest показали, що бренди наразі відмовляються від кампаній, розрахованих на швидкий але короткочасний успіх, та поверхневих спроб «присусідитися» до актуальних питань.